В Одесі через епідемію кору подовжили шкільні канікули

В Одесі через спалах кору до 22 січня продовжили шкільні канікули. Як повідомляє Департамент освіти і науки Одеської міськради, таке рішення ухвалила комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Зимові канікули в школах України почалися 31 грудня 2017 року і тривають до 10 січня 2018 року.

Всім школам міста рекомендували продовжити канікули для забезпечення 21-денної перерви (інкубаційний період кору) в організованих контактах школярів, а також для надання можливості провести вакцинацію дітей.

Станом на початок січня на Одещині з середини квітня (початок спалаху) діагноз “кір” поставили майже тисячі людей (65% – діти у віці до 14 років), показник захворюваності – 67,4 на 100 000 населення. Від ускладнень хвороби померли 5 осіб, у тому числі троє дітей.

У 2017 році захворюваність на кір в Україні зросла в 43 рази, по всій країні зареєстровано понад 3 000 випадків. Найбільшими темпами кір шириться в Одеській, Івано-Франківській, Запорізькій та Закарпатській областях. Понад 100 випадків цієї вірусної інфекції зареєстровано в 15 регіонах країни. Для порівняння, у 2016 році в Україні було зареєстровано близько 100 випадків захворювання на кір.

Зокрема у Запоріжжі та області станом на 9 січня зафіксовано 231 випадок захворювання. Цікаво, що кір підчепили 33 медики.

Основною причиною спалахів кору в Мінохоронздоров’я називають низький рівень вакцинації: торік менше половини дітей були щеплені від кору за графіком. На кінець серпня 2017 року другу дозу вакцини КПК за календарем щеплень отримали 61% дітей віком 6 років, а з початком навчального року ризик масового поширення інфекції значно збільшується.

Для захисту від кору, згідно з календарем щеплень в Україні, необхідно отримати дві дози вакцини КПК. Якісна і безпечна вакцина проти кору, паротиту та краснухи (виробництва ГлаксоСмітКляйн, Бельгія) є в усіх областях у достатній кількості,  йдеться в повідомленні МОЗу.

Кір проявляється високою температурою, нежиттю, кашлем, висипом, іноді до симптомів додаються блювання і пронос. Кір небезпечний тим, що може ускладнитися пневмонією чи викликати ураження головного мозку. Особливо небезпечний кір для вагітних. Приблизно у третини вагітних, що захворіли, наступають передчасні пологи – це пов’язано з крововиливами у плаценту і матку. У 15% кір у перші тижні вагітності може в подальшому призвести до каліцтв плоду.

Дітей, яких не прищепили від кору, не приймуть у школи та дитсадки в трьох областях – МОЗ

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *