У Національному інституті раку медики зустрілися з колишніми пацієнтами, які після лікування стали батьками
Це вже стає традицією – проводити такі зустрічі у Міжнародний день боротьби з лімфомою. Але цьогорічна – особлива, бо колишні пацієнти привезли і своїх дітей, яких всупереч діагнозу і важкому лікуванню все ж змогли народити.
На іменинному торті запалили свічки як символ того, що лікарі подарували пацієнтам не лише шанс на життя, а й можливість святкувати дитячі дні народження.
Лілія Черепанова з Полтавщини дізналася, що хвора на лімфому на п’ятому місяці вагітності. Онколог, до якого звернулася за консультацією, був категоричним – вагітність перервати! Але, на щастя, молода жінка вирішила проконсультуватися у Національному інституті раку, а тут рішення лікарів був зовсім іншим – звісно ж, народжувати. Тепер Ліліному Єгору уже 7 місяців, вона завершила лікування і з нетерпінням чекає найближчого обстеження.
А ось Роман з Рахівщини захворів, коли уже був батьком. Але після успішного лікування вони з дружиною народили ще двох малюків, адже завжди вважали – родина повинна бути великою. Таких історій сьогодні у актовій залі інституту раку звучало багато, вони викликали і сльози, і захоплення, а часом і сміх, коли пережиті важкі часи згадували з легким гумором.
Ще кілька років тому подібні історії здавалися б майже фантастичними, але ж наука рухається вперед, а українські лікарі якимось чином встигають за новими технологіями.
– Якщо порівнювати результати лікування онкохворих у нашій країні і в європейських, то десь відсотків на 20 наші показники все-таки нижчі, – розповіла під час прес-конференції директор Національного інституту раку Олена Колесник.- Але якщо говорити про лікування лімфом, то виживаність пацієнтів у нашому інституті не поступається європейським показникам.
Нині в Україні на лімфому хворіє майже 40 тисяч осіб, щороку цей діагноз чують понад 3,5 тисячі українців, переважно, люди молодого віку. Після проведення хіміотерапії у чоловіків і жінок страждає репродуктивна система і під загрозою можливість створити повноцінну родину.
До того ж, досить часто лімфому в жінок виявляють під час вагітності і ще кілька років тому таким жінкам рекомендували обов’язкове переривання вагітності. Сьогодні у Національному інституті раку є досвід ведення таких пацієнток до успішних пологів, а також технології, як зберегти молодим жінкам і молодим чоловікам можливість після хіміотерапії стати батьками.
За останні роки уже понад 40 молодих пацієнтів з діагнозом «лімфома» стали татами і мамами.