З Національного інституту раку викрали ліків та інструментів для операцій на понад 10 мільйонів

Правоохоронці підозрюють співробітника Національного інституту раку у розкраданні майна закладу на понад 10 млн. грн. Він привласнював зокрема ліки та інструменти для операцій, що виявили під час аудиту.

Про це повідомляє прокуратура Києва.

Там кажуть, що підозрюваний отримав на зберігання лікарські засоби, інструменти та прилади для проведення операцій, а також інше майно Інституту. Водночас разом зі спільниками, яких поки правоохоронці не встановили, впродовж 2019-2020 років неодноразово викрадав майно закладу.

Загалом Інститут раку через такі дії зазнав збитків на понад 10 млн. грн. У прокуратурі кажуть, що це підтверджують висновки експертизи та акти інвентаризації.

Правоохоронці відкрили справу за фактами привласнення лікарських засобів та інших матеріальних цінностей в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України). Співробітнику повідомили про підозру, йому загрожує до 12 років в’язниці. Наразі вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу.

В Інституті розповіли, що у травні 2020 року новопризначений в.о. директора закладу Олександр Яцина ініціював провести загальний аудит аптечного складу. Перевірка виявила нестачу медпрепаратів та медзасобів.

Після цього відповідні документи про порушення та заяву очільника Інституту передали Нацполіції.

У 2019 році державний аудит в Національному інституті раку виявив низку порушень, а його висновки скерували правоохоронцям.

Тоді зафіксували такі порушення:

відсутність регламентованого порядку формування потреб для закупівель ліків та медичних виробів;
несвоєчасне постачання обладнання, ліків та медичних виробів, неналежний контроль за відвантаженням товарів, що підтверджує ризик неефективного використання бюджетних коштів;
«необґрунтовано великі» залишки препарату для дорослих онкохворих «Метотрексат Тева»: понад 4 тисяч упаковок (середньорічне використання становить близько 800 флаконів);
сім одиниць дорогого медичного обладнання стоять на складі, замість використання у лікуванні пацієнтів. Зокрема не введено в експлуатацію лінійний медичний прискорювач Varian Clinac iX, куплений ще у 2011 році;
нестача 149 комп’ютерів загальною вартістю близько 700 тисяч гривень (за даними МОЗ, їх Інститут закупив у 2017 році)
відсутність належної системи зберігання, видачі та інвентаризації техніки, створило ймовірний ризик втрати матеріальних цінностей.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *