Штам Delta більш агресивний: у хворих – тяжка киснева залежність та інтоксикація
У цій хвилі пандемії коронавірус більш агресивний, госпіталізовані відразу потребують кисневої підтримки.
Про це в Івано-Франківську на брифінгу повідомив завідувач реанімаційного відділення Центральної міської клінічної лікарні (ЦМКЛ) Володимир Вовчук, – пише Укрінформ.
«Він більш агресивний, і в нього тяжче виражений інтоксикаційний синдром. Раніше хворі поступали, але не було так багато киснезалежних. Тобто були симптоми інтоксикації, сатурація трималась кілька днів і потім знижувалась. Тут хворі поступають відразу з тяжкою кисневою залежністю і вимагають кисневої підтримки», – зазначив Вовчук.
За його словами, лікування хворих може тривати місяць-два, але й виписують таких пацієнтів на кисневій підтримці.
«Родичі шукають вдома концентратори, і, як правило, період відновлення триває до півроку», – зазначає Вовчук.
У післяковідний період медики спостерігають у багатьох пацієнтів захворювання печінки, підшлункової та голови.
«Дуже багато в нас є пацієнтів, в яких і під час перебігу коронавірусної хвороби і деколи через 2-3 місяці після того розвиваються тромбози. Пацієнт переборов болячку, але має ускладнення», – додає Вовчук.
За його спостереженнями, у вересні найчастіше помирали від коронавірусу люди віком 70 років і старші. Майже у всіх були супутні хвороби – цукровий діабет, ішемічна хвороба, ожиріння.
Серед померлих в реанімації лікарні, каже Вовчук, не було жодного вакцинованого.
Відомо, що за весь період пандемії в Івано-Франківській ЦМКЛ пройшли лікування більше 6 тисяч хворих на коронавірус. Нині у реанімації лікарні перебувають 6 пацієнтів, близько 200 пацієнтів – на кисневій терапії.
Як повідомлялося, Івано-Франківська область увійшла у червону зону епіднебезпеки з 30 жовтня.
Нагадаємо, що в Україні за минулу добу зафіксовані 26 488 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19 (з них дітей – 1 654, медпрацівників – 488).
Читайте також: