Німецькі ЗМІ заявили, що вакцина AstraZeneca ефективна серед літніх людей лише на 8%
Німецькі медіа у понеділок, 25 січня, заявили, що для літніх людей ефективність вакцини проти коронавірусу від AstraZeneca становить лише 8%. Водночас Міністерство охорони здоров’я Німеччини та компанія-розробник заперечують це.
Про це писали видання Handelsblatt та Bild із посиланням на джерела в уряді Німеччини.
Наразі у країнах Євросоюзу схвалили до використання дві вакцини проти COVID: Pfizer/BioNTech та Moderna. Очікується, що найближчим часом Європейське медичне агентство затвердить використання третього препарату — від AstraZeneca.
Водночас джерела Handelsblatt розповіли, що вакцину розглядають до схвалення попри те, що ефективність препарату AstraZeneca серед людей від 65 років лише 8%. Bild написало, що Європейське медичне агентство може затвердити цю вакцину, але тільки для людей, яким до 65 років.
Депутати Європарламенту запитали виконавчого директора EMA Емер Кук про ефективність вакцини серед літніх людей. За її словами, наразі відомо, що дослідження вакцини відбувалося на невеликій кількості старших людей. Вона також зазначила, що агентство у разі потреби може дозволити використання вакцини лише для певної вікової групи.
Керівник AstraZeneca Паскаль Соріот в інтерв’ю італійській газеті La Repubblica заперечив, що ефективність препарату для літніх людей лише 8%. За його словами, проблема не в ефективності вакцини, а у тому, що у клінічних випробовувань брала участь невелика кількість старших людей.
«Команда з Оксфорда не хотіла вакцинувати літніх людей, поки не назбирає даних про безпечність препарату серед учасників 18-55 років… Оскільки Оксфорд почав пізніше вакцинувати літніх людей, у нас немає величезної кількості вакцинованих у цій віковій групі», — сказав він.
Соріот запевняє, що у компанії є «надійні дані», що показують високе вироблення антитіл проти вірусу у всіх вікових групах, зокрема у літніх людей.
У Міністерстві охорони здоров’я Німеччини також заперечили інформацію ЗМІ, запевнивши, що журналісти дещо наплутали. У відомстві зазначили, що 8% означає кількість добровольців від 56 до 69 років, які брали участь у дослідження, а не ефективність препарату. Однак це не означає, що вакцина ефективна тільки у 8% літніх людей, цитує DW.
У Німеччині зафіксували 2,1 млн. випадків коронавірусного захворювання. З них 53,6 тисячі пацієнтів померли від ускладнень та 1,8 млн. людей одужали. Також станом на 26 січня 1,6 млн. людей (це 2% населення) у Німеччині отримали першу дозу вакцини проти коронавірусу, 283 тисячі — другу дозу.
Щонайменше до 14 лютого у Німеччині триватиме жорсткий карантин. Зокрема, не працюють магазини, крім продовольчих, салони краси, кінотеатри, театри, спортзали; заборонено вживати алкоголь у громадських місцях; а релігійні заходи в церквах, синагогах і мечетях дозволяється проводити за умови дотримання санітарних правил, але забороняються хорові співи.
Крім того, всіх жителів країни зобов’язують носити в громадських місцях лише медичні маски або респіратори FFP2.