Коктейль із антитіл: американські вчені пропонують альтернативу вакцинації проти коронавірусу

Коктейль створений з набору найсильніших антитіл, взятих у людей, що перехворіли COVID-19 у важкій формі. Вчені припускають, що застосування такого препарату допоможе не тільки прискорити одужання хворих коронавірусом, а й захистити від зараження за принципом вакцини. Результати перших тестів показали максимальну ефективність нового засобу – воно повністю знищило вірус в легенях піддослідних тварин.

Вакцина проти SARS-CoV-2 при найсприятливіших прогнозах буде доступна широкому колу людей не раніше другої половини 2021 року. З цієї причини учені вивчають всі можливі варіанти лікування і профілактики хвороби, прагнучи знизити рівень смертності.

Для вирішення цієї проблеми група американських вчених розробила потужний коктейль, до складу якого увійшли антитіла, що нейтралізують SARS-CoV-2. Результати роботи опубліковані в журналі Nature, повідомляють Рубежі здоров’я.

Дослідники виділили 61 тип антитіл у пацієнтів, які перехворіли на COVID-19 у важкій формі. Потім визначили 9 найбільш перспективних для знищення коронавирусу.

Коктейль з антитіл вбивав вірус в культурі клітин, а тестування лікування на піддослідних хом’яках продемонструвало повне знищення вірусу в тканинах легень.

«Ми виділили найбільш потужні антитіла, які можна буде масово виробляти і вводити пацієнтам. Сподіваємося, що їх можна буде використовувати для лікування і профілактики COVID-19 », – заявив автор дослідження Девід Хо.

Склад коктейлю дуже різноманітний, тому мутувати варіантам вірусу буде складно і важко вислизнути від лікування, цитує вчених The Guardian.

З іншого боку, різні антитіла спрямовані на різні місця спайкового білка, що дозволить запобігти стійкості SARS-CoV-2 до лікування.

Старт клінічних випробувань планується на жовтень. У разі успіху вчені вважають антитіла перспективною заміною вакцини, особливо для найбільш уразливих груп людей. Планується, що вони будуть зберігатися в організмі після переливання крові протягом трьох-шести місяців.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *