Хірург Тодуров із литовським колегою провів унікальну операцію

В Інституті серця Борис Тодуров та Рімантас Бенетіс здійснили унікальну «операцію Девіда» – 38-річній пацієнтці замінили найбільшу судину та зробили реконструкцію аортального клапана.

Литовський професор Рімантас Бенетіс приїхав до Києва спеціально для того, аби показати свою методику роботи. Операція була складною, але пройшла успішно – пошкоджений аортальний клапан пацієнтки вдалося реконструювати, а не замінювати протезом.

Після операції пацієнтці не доведеться приймати багато ліків, як було раніше. А це ще і здешевлює операцію: її вартість ( в еквіваленті) – близько п’яти тисяч доларів.
Для прикладу, у країнах Балтії така операція коштує близько 15 тисяч євро, у Німеччині – 40–45 тисяч євро.

Без перебільшення, українсько-литовська бригада кардіохірургів врятувала життя молодій жінці, адже її кров практично не викидалася із серця в організм. У таких випадках допомогти може лише операція.

Як розповів під час прес-конференції Борис Тодуров, в Україні подібних операцій досі не проводили, а потреба в них надзвичайно велика, як мінімум – 600 у рік. І чим старішим стає наше населення, тим більший відсоток тих, кому потрібна така допомога хірургів.

Борис Тодуров говорить, що працювати за одним операційним столом із литовськими колегами – дуже багато означає для українських кардіологів.

«Філософія» цієї операції, з одного боку, є простою, а з другого – дуже складною. У кардіохірургії тепер так, як у спорті: виграє той, хто випереджає суперника на долі секунди. А такі високотехнологічні операції, які упроваджують в Інституті серця, значно знижують ризики на кілька відсотків. І що головне – після операції якість життя змінюється на краще, відсоток виживання пацієнтів суттєво зростає.

До речі, приїзд литовських медиків не є звичайним візитом ввічливості. Як каже директор Інституту серця Борис Тодуров, сьогодні це – символ дружніх відносин, які зміцнюються…

Наші країни мають дуже багато спільних інтересів: і економічних, і політичних, і медичних. Але найголовніше – це стосунки між людьми, лікарями, – переконаний Тодуров. – Сьогоднішня операція вже практично робить нас родичами. Ми хочемо розвивати ці стосунки в різних напрямах. Під час війни в Україні не так уже і багато справжніх друзів, готових прийти на допомогу. Литва і Польща найбільше допомагають нам і нашим волонтерам у ці складні часи. Уже заплановано поїздки українських кардіохірургів до Каунаса і Вільнюса, дві групи поїдуть у січні на стажування, вже навіть придбали квитки.

Борис Тодуров — про плани наступний рік:

– Плануємо провести міжнародну кардіохірургічну конференцію, запросивши найкращих фахівців східно-європейських країн. Також маємо намір видавати українсько-польсько-литовський медичний спеціалізований журнал та створити відеобібліотеку унікальних операцій та клінічних випадків.

Світлана КОВАЛЬОВА

В Інституті серця: аташе з військових питань Литовської Республіки Алгірдас Норкус, професор Рімантас Бенетіс, Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс, професор Борис Тодуров

Фото Ігоря ІВАРОВСЬКОГО

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *