Гройсман: “Подивіться на… умови, в яких перебувають пацієнти”

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман вкотре закликав підтримати медичну реформу.

Галузь охорони здоров’я в Україні потребує негайних змін, і сьогодні країна як ніколи близька до запровадження необхідних рішень у цій сфері, сказав прем’єр.

Він повідомив, що набір першочергових рішень напрацьований – і сьогодні він проходить широке обговорення. «Є позитивні й негативні відгуки. Але хочу запитати усіх: невже треба залишати усе як є? Подивіться на медичні заклади, на якість обслуговування, умови, в яких перебувають пацієнти. Так далі не може бути, не можемо терпіти – ціною життя й здоров’я українських громадян. Нічого не робити, залишити все, як є – це неприпустимо», – сказав Володимир Гройсман.

Ті, хто не підтримує змін – або ніколи не перебували в медзакладах, або навмисно «ставлять палки в колеса». «Наше завдання – проаналізувати реформу. Давайте коригувати, але щоб робити, приймати відповідальні рішення і їх реалізовувати, – сказав Володимир Гройсман. – Люди нині говорять: не дай Бог сьогодні захворіти. Чому вони так говорять? Тому що це велике фінансове потрясіння. Ми запроваджуємо програми, але цього недостатньо. Я ще раз закликаю: давайте відставимо наші політичні прапори, об’єднаємося, приймемо правильні рішення».

Можливо, багатьом чиновникам варто справді відвідати “з візитами” районні лікарні. “Український репортер” вже розповідав, як “лікуються” на Київщині. Повторимо дещо.

Наприклад, у Бородянській центральній районній лікарні, яку планують зробити центром госпітального округу, є сім рентгенапаратів і серед них — жодного цифрового. А в Кагарлицькій ЦРЛ – три рентгенапарати, які не лише морально застаріли, а й часто виходять з ладу. За словами начмеда цього медичного закладу Василя Лакатоша, багато разів керівництво лікарні давало заявки в Департамент охорони здоров`я Київської облдержадміністрації, обіцяли надати нове обладнання, але поки що — одні обіцянки.

З п`яти лікарень Київщини, де побував “Український репортер”, у трьох є недобудовані корпуси. Так, у Бородянці уже не лише бур`янами, а й деревами заріс каркас будинку, який планувався як кількаповерховий.

На території Макарівської центральної районної лікарні стоять недобудованими аж два приміщення, заростають бур`янами та деревами. А ось недобудований корпус одного з відділень Обухівської ЦРЛ, мабуть, є чи не рекордсменом усіх недобудов. Йому вже понад два десятиліття.

Крім того, в Обухові, як і в Макарові, навіть старі приміщення перебувають у плачевному стані — стіни поїдені грибком, підлога з розірваним лінолеумом і вибоїнами, меблі – старі-престарі. А в Кагарлику — хоч приміщення й відремонтовані, так ліжка такі, що на них страшно лягти, а матраци такі, що, як пожартував один із хворих, на них уже, мабуть, 150 чоловік померло.

Чи “дійде” до таких райцентрів реформа?

Водночас народний депутат України Ольга Богомолець на сторінці у Фейсбуку розповіла про власне бачення змін у медичній галузі. Цитуємо:

“Понад 4 мільйони українців залишаться без медичної допомоги внаслідок “медреформи” від МОЗ.

Ідея МОЗ про те, що українці мають самі знаходити собі сімейних лікарів та укладати з ними угоди — може обернутися трагедією: понад 4 мільйони українців ризикують не знайти собі такого лікаря.

Справа в тому, що в Україні сьогодні не вистачає понад 2000 сімейних лікарів, переважно в сільській місцевості, кожен з яких може обслуговувати близько 2000 пацієнтів. Таким чином, доступної первинної медичної допомоги можуть бути позбавлені 4 мільйони українців.

Крім того, в таких умовах не лікарі будуть конкурувати за пацієнтів, а пацієнти будуть згодні на все, тільки б укласти угоду хоч з якимось лікарем. Яка може бути якість таких послуг, коли пацієнт не має жодних важелів для впливу, — можна тільки здогадуватися. До того ж швидке перепрофілювання лікарів, звільнених при закритті лікарень, у сімейні — якості медичного обслуговування людей не підвищить.

Зрозуміло, що такі зміни значно погіршать ситуацію з охороною здоров’я, і скорочення кількості населення прискориться.

Саме тому я буду закликати всіх колег-депутатів не підтримувати ініціативи чиновників від МОЗ, які позбавлять медичного обслуговування мільйони українців, що проживають переважно на селі.

Я виступаю за реформу на основі впровадження загальнообов’язкового медичного страхування, коли заможні платитимуть внески за себе, а за незаможних платитиме держава. Відповідні законопроекти давно зареєстровані в парламенті і чекають на розгляд.

Тільки прийнявши справжню, орієнтовану на людей медичну реформу, ми створимо соціальну систему охорони здоров’я і дамо можливість людям відчувати себе захищеними. Незалежно від того, де вони живуть — у селі чи в місті”.

На цю тему читайте також ТУТ

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *