“Британський” штам коронавірусу зафіксували вже у 60-ти країнах

«Британський» варіант коронавірусу поки що не виявили в Україні. Однак про випадки інфікування цим штамом вже повідомили 60 країн світу.

Про це повідомляє Economic Times, з посиланням на звіт Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

Як зазначив в. о. директора Центру громадського здоров’я України Ігор Кузін, наявні в Україні тест-системи здатні виявляти і мутовані варіанти коронавірусу, яких у світі вже близько 12 тисяч.

«Усі ці форми досліджують і наразі відсутні повідомлення про істотні зміни його геному, котрі мали б істотне клінічне або діагностичне значення», — наголосив Кузін.

Він додав, що Україна також як партнер світової мережі епіднагляду надає для аналізу зразки коронавірусу наших пацієнтів.

Водночас ВООЗ у своєму щотижневому звіті оголосила, що вже 60 країн повідомили про випадки інфікування «британським» варіантом, ще 23 країни — штамом, який виявили у Південно-Африканській Республіці. За останній тиждень кількість країн, у яких виявляли «британський» штам, зросла на 10.

Про новий різновид коронавірусу в середині грудня повідомив міністр охорони здоров’я Великої Британії Метт Генкок. На той час його виявили в понад тисячі людей у 60 адміністративних одиницях на південному сході Англії. Пізніше стало відомо, що новий штам в Англії виявили ще у вересні 2020 року в одного з пацієнтів, але тоді йому не надали належної уваги.

Для стримування поширення нового штаму коронавірусу у Великій Британії ввели посилені обмеження. Однак штам вже устиг поширитися за межі країн.

Поки що немає підтверджень, що виявлена мутація смертоносніша і що вакцина від COVID-19 буде недієвою проти неї. Коронавірус, як і будь-який вірус, постійно мутує, і нині дослідникам відомо про принаймні дев’ять груп таких мутацій.

Проте вже відомо, що новий штам коронавірусу є заразнішим, ніж інші. Він збільшує так зване число R (показник заразності вірусу) на 0,4-0,7 одиниці. Число R є усередненою оцінкою того, скількох людей заражає одна людина. Якщо R перевищує одиницю, це означає, що вірус поширюється, і кількість інфікованих зростає. Відповідно, якщо R менше 1, кількість заражених поступово спадає.

Фармкомпанії та фахівці з питань охорони здоров’я стверджують, що вакцини від COVID-19, які вже використовують для вакцинації населення, є дієвими й проти нового штаму коронавірусу.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *