Роздержавлення ЗМІ порівняли із роззброєнням
В рамках круглого столу “Сучасна журналістика в умовах інформаційного протистояння”, який провели в стінах Київського університету імені Бориса Грінченка, відбулося нагородження молодих журналістів та обговорення інформаційної політики українських ЗМІ з огляду на протистояння зовнішньому агресору.
Серед запрошених гостів були відомі фахівці медіа-сфери та науковці.
За підтримки Фонду розвитку журналістики імені Анатолія Москаленка були нагороджені курсант Дніпровського ліцею Ілля Дирін, студентка Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка Оксана Думська, фотожурналіст “European Pressphoto Agency” Роман Пилипей, а також студентка Львівського національного університету імені Івана Франка Анастасія Шибіко. Всі лауреати отримали відзнаки та грошові премії фонду за активну журналістську діяльність.
Обговорювали низку актуальних питань, серед них: сучасна журналістика як соціальний інститут глобалізації суспільства; законодавчий захист інформаційного простору України; кодекс інформаційної безпеки: реалії та перспективи; інформаційне забезпечення населення зони проведення Антитерористичної операції.
Перш за все, голова Київської регіональної організації Національної спілки журналістів України Михайло Сорока запропонував скорегувати назву круглого столу, замінивши слово “протистояння” на “війна”. Він зазначив, що це саме війна і в ній ми поступово програємо. Також Соколов виступив проти програми роздержавлення комунальних ЗМІ, зазначивши, що таким чином ми здаємо інформаційні ресурси, порівнявши це з роззброєнням.
Доцент кафедри журналістики та нових медіа Інституту журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка Марія Старожицька наголосила на необхідності подолання вакууму, який був сформований в так званій “сірій зоні” на Сході країни, де інформаційне мовлення фактично відсутнє. Особливо це стосується дітей, яким, на думку Старожицької, слід пояснювати події та їх наслідки.
Жваве обговорення викликало питання діяльності Міністерства інформаційної політики України, з приводу чого висловився журналіст та аналітик, шеф-редактор інтернет-видання “Обозреватель” Орест Сохар. “В мене немає жодних питань до цього міністерства. Воно вже народилося мертвим, – прокоментував він, – немає необхідності дивитись “Russia Today”, подивіться на українські медіа, взяти хоча б “Інтер” і “112” – зовсім різна картинка”.
Фахівці вважають, що немає єдиного потужного медійного фронту українських ЗМІ, а це знижує ефективність боротьби в інформаційній сфері.
Підбиваючи підсумки, ректор Київського університету імені Бориса Грінченка Віктор Огнев`юк погодився з критикою Михайла Сороки щодо роздержавлення медіа. “В умовах війни держава не може роззброюватись в інформаційній політиці”, – наголосив ректор.
Микита ФРУКТОВ