Росія звинуватила Україну в організації наркотрафіку

Громадяни України стали головними розповсюджувачами синтетичних наркотиків у Росії. З такою несподіваною заявою виступив заступник міністра внутрішніх справ Росії Ігор Зубов.

“У нас з’явилася нова країна, яка організовує наркотрафік, це – Україна, на жаль. Наша братня держава, наш партнер по чорноморській співпраці – Україна – стає країною, яка виробляє… синтетичні наркотики. І щодо Росії – громадяни України сьогодні є головними розповсюджувачами синтетичних наркотиків”, – заявив правоохоронець.

За його словами, в Україні існує системне виробництво наркотиків, і відповідний трафік йде до Європи.

11 лютого російські ЗМІ повідомили, що під Московою правоохоронці ліквідували міжнародний наркосиндикат”ХимПром” з річним обігом понад 2 млрд рублів. Силовики накрили 3 лабораторії у Істрінському, Красногорському і Одинцовському районах Московської області, які доставляли у дурман у 14 регіонів Росії.

У результаті спецоперації було затримано 67 осіб, 47 з яких – громадяни України.

За даними МВС РФ, у 2015 році особи, які перебувають в Україні, створили інтернет-магазин “ХимПром”, який торгував наркотиками на Росію.

Схема була такою: в українських ЗМІ масово розміщувались оголошення з пропозиціями про прийом на високооплачувану роботу в якості кур’єрів та експедиторів на території Росії. Вербувальні пункти знаходились у Києві.

Коли ж “гастрабайтерів” привозили до Росії, їм видавали банківські карти, оформлені на підставних осіб, підробні паспорти і водійські посвідчення громадян РФ, а також смартфони, на які вони отримували вказівки – куди возити “товар” і “скидати” далі отримані гроші.

Українські дипломати взялися перевіряти цю інформацію. Пізніше заявили, що в РФ існує ціла схема з ввезення громадян України під виглядом рекрутингових агентств. Насправді ж українців залучали до розвезення наркотиків.

Українське МЗС застерігло українців від нелегального працевлаштування в Росії та співпраці з сумнівними посередниками.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *