Пиво розслабляє, а від джину хочеться плакати. Вчені з’ясували, як нас змінює алкоголь

Споживання різних видів алкоголю викликає у людей різні емоції, встановили британські вчені. Вони намагалися з’ясувати, чому одних людей відпочинок за чарчиною розслабляє, а когось, навпаки, тягне в бійку чи на “пригоди”. Науковці сподіваються, що отримані дані будуть корисними у боротьбі з алкогольною залежністю.

Насамперед вони проаналізували дані Глобального дослідження наркотиків – найбільшого в світі онлайн-опитування, присвяченого вживанню наркотичних речовин і алкоголю. Воно містить пункт щодо емоцій, які викликає пиятика. На це та інші питання вже відповіли майже 30 тисяч людей у віці від 18 до 34 років з 21 країни.

Аналіз результатів допоміг встановити, що міцні напої загалом частіше призводили до появи негативних емоцій. Зокрема лише 20% опитаних зізналися, що горілка, джин, ром або віскі викликають у них відчуття розслаблення та спокою. Водночас щодо пива і червоного вина цей показник сягав 50%.

Майже третина учасників заявили, що міцний алкоголь викликав у них напади агресії. Найбільшими “агресорами” є норвежці.

Чверть споживачів 40-відсоткового алкоголю заявили, що іноді не проти пролити сльози. Особливо часто бажання поплакати викликає джин.

Червоне вино викликало такий ефект лише в 17% випадків, біле вино і пиво – в 9%. Водночас червоне вино робить людей  млявішими й апатичнішими, ніж біле.

У свою чергу міцні напої майже у половини пробуджували  відчуття  сексуальності, що  додавало їм енергії та впевненості у собі.

Цікаво, що позитивні емоції від алкоголю частіше відчувають жителі Південної Америки, негативні – Скандинавії. Французи частіше за інших відчувають від алкоголю неспокій. Італійці – енергійність від червоного вина, а колумбійці – від алкоголю взагалі.

Емоційний фон жінок найбільше змінюється під впливом червоного вина, чоловіків – пива. Молодь відчуття розслабленості більше “ловить” від червоного вина, люди старшого віку – від білого вина та пива.

Дослідники пояснюють: міцні спиртні напої містять більше алкоголю і зазвичай п’ються швидше, що призводить до високої концентрації алкоголю в крові. Водночас найчастіше їх вживають саме з метою відчути себе п’яним, тоді ж як легкі алкогольні напої частіше п’ють повільно або з їжею. Підвищення рівня алкоголю в крові знижує здатність мозку придушувати імпульсивні пориви або замислюватися про їхні наслідки.

Загалом чоловіки частіше за жінок пов’язують алкоголь з нападами агресії. У тих, хто страждає від алкогольної залежності, цей показник у шість разів більший. Водночас алкоголіки у п’ять разів частіше за тих, хто п’є зрідка, відчувають себе більш енергійними після вживання будь-якого спиртного.

На цю тему читайте тут:

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *