Хтось жирує, а хтось бідує: одна пенсія судді Конституційного Суду дорівнює 70 мінімальним пенсіям українців

Парламентський Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів пропонує зменшити розмір пенсійного забезпечення суддів Конституційного Суду України до 30% винагороди такого судді.

Про це повідомляє пресслужба комітету.

«З метою зменшення соціальної напруги в суспільстві автори законопроєкту за реєстр. №8321 пропонують внести зміни до Закону України «Про Конституційний Суд України», зменшивши розмір пенсійного забезпечення суддів Конституційного Суду України до 30% винагороди такого судді», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Військовозобов’язаний ексглава Конституційного Суду таємно “просочився” через кордон і жирує у Відні

Наголошується, що питання встановлення пенсій суддям Конституційного Суду було обговорено під час засідання Комітету з питань соцполітики. Зокрема, присутні піддали сумніву справедливість діючих норм законодавства, відповідно до яких пенсія суддів КС складає 50% винагороди такого судді. Відтак, її розмір дорівнює пенсії у мінімальному розмірі 70 пенсіонерів або 20 пенсіонерів-військовослужбовців.

На цю тему: В Конституційному Суді триває битва за “комунізм” для обраних: зарплату в 300 тисяч, службові авто та пільги

За словами голови комітету Галини Третьякової, українці мають рівні конституційні права і свободи.

«Мати середню пенсію у розмірі 150 тисяч грн. на місяць в умовах воєнного стану за рахунок коштів єдиного соціального внеску – на мою думку, не є нормальним та справедливим до громадян, які сплачують такий внесок і отримують пенсії в десятки разів менші», – зазначила Третьякова.

Читайте також: У деклараціях суддів Конституційного суду Кривенка і Касмініна – ознаки кримінального правопорушення

За підсумками засідання комітет вирішив рекомендувати Комітету Верховної Ради України з питань правової політики, що визначений головним в опрацюванні цього законопроєкту, рекомендувати Верховній Раді України прийняти його за основу.

Як повідомлялося, середній розмір пенсій в Україні на 1 січня становив 4 622,59 грн, у працюючих пенсіонерів – 4 837,57 грн. Переважна кількість пенсіонерів (38,06%) отримують виплати в межах від 2 001 до 3 000 грн. Ще 23,54% пенсіонерів – від 3 001 до 4 000 грн.

Читайте також: 900 000 гривень – голові Конституційного Суду Тупицькому. Чому держава роздає щедроти панам з верхніх щаблів?

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”