Помер легендарний командир УПА і Герой України Мирослав Симчич (+відео)

У середу, 18 січня, помер сотенний Української повстанської армії із позивним Кривоніс, Герой України Мирослав Симчич.

Про це повідомила голова Івано-Франківської обласної військової адміністрації Світлана Онищук.

Зазначається, що лише 5 січня 2023 року сотнику УПА виповнилося 100 років.

“За своє довге життя Мирослав Симчич пережив більше 32 років концтаборів. Однак його не зламали ні жорстокі тортури, ні катування. Свій життєвий шлях він присвятив боротьбі за незалежність України”, — написала Світлана Онищук.

19 січня у Катедральному соборі Преображення Христового УГКЦ о 18:00 відбудеться парастас, о 19:00 — читатимуть Псалтир.

Похорон розпочнеться у п’ятницю, 20 січня, об 11 годині. Мирослава Симчича поховають на міському кладовищі “Монастирок”.

Мирослав Симчич
Український військовий та громадський діяч, сотенний УПА, політв’язень. Кавалер орденів Свободи та За заслуги, почесний громадянин Коломиї, Космача та Львова.

Народився у селі Вижний Березів. У 1941 році приєднався до юнацької мережі ОУН, а у 1943 році вступив до лав УПА.

У лютому 1945 року Кривоніс прославився у бою біля річки Рушір, де сотня, у якій він командував чотою, перекривала дорогу підкріпленню, яке йшло на допомогу НКВДистам, оточеним у Космачі. Повстанці обрали дуже вдале місце для засідки, а перед приходом колони розібрали міст.

За словами Симчича, у цьому бою вони знищили понад 400 ворогів, але історики називають значно менше число — від 11 до 100 осіб, зокрема й підполковника Олексія Дергачова. Тоді повстанці втратили лише двох бійців, а Симчича було поранено в руку. Після тривалого лікування він повернувся у свою сотню.

У 1948 році військового заарештували. Спершу “присудили” 25 років, потім скоротили термін. Після повернення з російського заслання сотенному УПА заборонили повертатись на захід України — він жив у Запоріжжі, одружився, мав двох дітей.

Вдруге Симчича заарештували у 1968 році. Загалом він провів 32,5 роки у радянських концтаборах і вийшов на свободу лише в 1985 році. У 2017 році Мирослава Симчича офіційно реабілітували.

14 жовтня 2022 року президент Володимир Зеленський надав Симчичу звання Героя України з врученням ордена Золота Зірка.

Читайте також: 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”