Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України легендарному командиру УПА Мирославу Симчичу (“Кривоносу”)

Сьогодні, 14 жовтня, в день 80-річчя створення УПА президент України присвоїв звання Героя України сотенному УПА Мирославу Симчичу.

Відповідний указ №699/2022 з’явився на сайті президента.

“За героїзм, виявлений у боротьбі за незалежність України, визначні особисті заслуги у становленні Української державності, багаторічну плідну громадську діяльність постановляю: Присвоїти звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка” Симчичу Мирославу Васильовичу – українському військовому та громадському діячеві, сотенному Української повстанської армії, політв’язню радянських концтаборів”, – йдеться в указі.

Додамо, що Мирослав Симчичу 5 січня виповниться 100 років.

Довідка: Народний Герой України Мирослав Симчич пройшов героїчний бойовий шлях, протягом шести років воюючи проти німецько-фашистських і московських окупантів. Провів 42 успішні бої, найвідомішим з яких був розгром полку НКВД біля присілку Рушор на чолі з генерал-майором Дергачовим. Було знищено понад 400 російських солдат, чим врятовано повстанську столицю Космач. Схоплений після 10-ти годинного бою у палаючій хаті пораненим, Мирослав Симчич 32,5 роки відбув каторги і таборів. Будучи для комуністичного режиму “особливо небезпечним рецидивістом”, він став почесним громадянином м. Коломиї і м. Львова у незалежній Україні.

Читайте також: 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”