Під Шевченківським судом, де розглядається спава Стерненка, – сутички, затримано п’ятьох активістів
Під Шевченківським судом Києва, який обирає міру запобіжного заходу екскерівнику одеського “Правого сектора” Сергію Стерненку, підозрюваному в умисному вбивстві, сталися сутички і є затримані.
Про це сам Стерненко написав у Telegram: “Беркут б‘є людей під судом! Є затримані”.
Також речник Нацполіції Оксана Блищик у коментарі “Українській правді” сказала: “П’ятеро осіб затримані. Їх доставляють до райвідділу поліції”.
Про сутички написав у Фейсбуку речник фракції “Голос” Ярема Дух. За його словами, під судом сталися сутички, Нацгвардія оточила протестувальників. Наразі депутати “Голосу” шукають затриманих протестувальників, оскільки не зрозуміло, хто їх забрав.
За даними “Радіо Свобода“, поруч із будівлею Шевченківського райсуду поліцейські затримали активіста Миколу Виговського. Причини затримання наразі не відомі.
Представники демонстрантів заявили, що бачили, як поліцейські били ногами Виговського, який був ведучим заходу на підтримку Стерненка.
До затриманого, який перебуває в автозаку, допустили медиків, а також депутата Верховної Ради Ярослава Юрчишина.
Микола Виговський був кандидатом у народні депутати на виборах 2019 року за списком партії “Голос” (номер 64 у списку).
Журналіст Павло Островський написав у соцмережі, що також серед затриманих Віталій Овчаренко, Антон Коваленко та Андрій Мартиненко.
Згодом у поліції повідомили, що затримали 5 осіб біля Шевченківського райсуду через те, що один із чоловіків спровокував конфлікт із журналістами, а інші перешкоджали поліцейським під час затримання правопорушника і нецензурно висловлювалися. Про це повідомляється на сайті Нацполіції.
У результаті цього виникла штовханина.
Найбільш активних її учасників затримали, їх доставляють до управління поліції для встановлення анкетних даних і надання пояснень.
Після першочергової перевірки буде надана правова кваліфікація їхнім діям.
Нардеп від “Голосу” Роман Лозинський повідомив, що намагався з’ясувати, чому “Беркут “брутально затримує людей”, у результаті чого силу застосували і проти нього.
У “Голосі” повідомили, що наразі за цим фактом нардеп пише заяву щодо перешкоджання виконанню депутатських повноважень. Фракція також вимагає розслідувати інцидент, з’ясувати, хто відповідальний за напад, та суворо покарати винних.
Вранці 15 червня під будівлю Шевченківського райсуду Києва, де продовжать обирати запобіжний захід активісту, екслідеру одеського “Правого сектора” Сергію Стененку, підозрюваному в умисному вбивстві, привезли багато правоохоронців.
Нагадаємо, що у 2018 році на колишнього лідера одеського “Правого сектору” Сергія Стерненка було вчинено три замахи, в ході третього, 24 травня, загинув нападник.
Поліція розслідує загибель нападника як умисне вбивство. Стерненко стверджує, що захищався.
На початку квітня ексзаступник генерального прокурора Віктор Трепак розповів, що генпрокурор Ірина Венедіктова заявила йому про необхідність повідомити Стерненку про підозру. Після цього Трепак пішов з посади.
Згодом Венедіктова сказала, що підозра Стерненку буде оголошена. Питання полягає лише у кваліфікації: вбивство чи вбивство при перевищенні меж необхідної оборони.
6 травня у дев’яти містах України відбулися акції на підтримку Стерненка.
15 травня стало відомо, що двом чоловікам, які у 2018 році напали в Одесі на екслідера місцевого осередку “Правого сектору”, оголосили підозру в хуліганстві, а 10 червня – що прокуратура закрила провадження проти загиблого Кузнєцова.
Вранці 11 червня до Стерненка прийшли правоохоронці із ухвалою суду про примусовий привід до СБУ.
Того ж дня йому повідомили про підозру в умисному вбивстві.
Правоохоронці просять суд відправили Сергія Стерненка під цілодобовий домашній арешт.