“Папа Іван Павло ІІ був нашим оборонцем і визволителем”,- Блаженніший Святослав

Католицький світ 18 травня святкує століття з дня народження святого Івана Павла ІІ.

Народжений у 1920 році, обраний єпископом Рима у 1978-му, помер у 2005-му і канонізований у 2014-му.

“Святий отець Іван Павло ІІ втішається особливим привілеєм серед українців. Ми з великою любов’ю і шанобою називаємо його «наш папа». Він був і довічно залишається «нашим», бо завжди відчував духовну близькість до України, до нашої Церкви, всього українського народу, – сказав у своєму зверненні Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав. І зазначає, що «Україну Іван Павло ІІ відвідав 19 років тому, але став воістину «нашим» ще задовго до того знаменного візиту.

Як тільки ми, ті, хто жив у Радянському Союзі, почули, що Кароля Войтилу, єпископа Кракова, обрано папою, ми інтуїтивно відчули, що крах комунізму невідворотній. Адже він, як виходець зі Східної Європи, дуже добре знав ціну тоталітарному комуністичному режиму.

Обрання Кароля Войтили стало запорукою, що Господь не забув про нас… Я не побоюся сказати, що відродження нашої Церкви підтверджує спеціальну місію Івана Павла ІІ, якою було знищення залізної завіси. Завдяки цьому наша Церква воскресла з мертвих, вийшла з підпілля.

Торік ми згадували історичну його зустріч з Михайлом Горбачовим, і як результат – легалізацію нашої Церкви, яка в ореолі слави вийшла з катакомб. Той самий комуністичний режим, який ліквідував нашу Церкву в 1946 році, тепер підтвердив, що цю Церкву не ліквідовано, що вона далі існує.

Іван Павло ІІ своєю мужністю захищав права католиків у Радянському Союзі, був нашим оборонцем і визволителем, забезпечив можливість легалізації нашої присутності, а того, що це означало, я думаю, не зрозумів і сам Горбачов. Потім він згадував цю доленосну зустріч і визнавав, що папа мав дуже проникливий, сильний погляд…

Легалізація означала кінець авторитарної влади, це був не просто перехід перебудови на новий рівень, це був крах Радянського Союзу як тоталітарної держави. Наслідки цієї події швидко далися взнаки – вже через рік Україна проголосила Незалежність, а в березні 1991 року Блаженніший Мирослав Іван Любачівський, предстоятель нашої Церкви в екзилі, повернувся до України.

Сам візит Івана Павла ІІ до України став однією з найвизначніших подій у житті нашої країни. Адже сприяв духовному пробудженню української нації, поверненню її до своїх християнських начал та цінностей. Саме наш папа проголосив блаженними преподобними і священномучениками 28 українців, котрі були замордовані за християнську віру. Він зустрівся з представниками усіх християнських та релігійних громад, зруйнувавши мури, зведені комуністичним режимом між різними релігіями та конфесіями в Україні”, – стверджує Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

До речі, з нагоди святкування 100-річчя з дня народження святого Івана Павла ІІ посол Німеччини у польщі Рольф Нікель передав дарчий запис фрагмента Берлінської стіни варшавському Музеєві Івана Павла ІІ. Фрагмент муру розміщено перед входом до храму Божого Провидіння.

Польський прем’єр-міністр Матеуш Моравєцький відзначив, що папа Іван Павло ІІ вірив у призначення народів до свободи. Очільник Ради міністрів нагадав, що до падіння комунізму довела «Солідарність», яка не була би створена, якби не папа-поляк: «Це він вірив усе життя, що призначенням народів є свобода, що ми повинні співпрацювати між собою. Що ми повинні об’єднуватися у спільній праці для добра людей. Він усім своїм життям засвідчував, що світ треба не лише зрозуміти, але й змінювати його на ліпше».

Папа Іван Павло ІІ очолював Католицьку церкву у 1978-2005 роках. Він був однією з найвизначніших особистостей 20 століття. Він мав особливий вплив на долю Католицької церкви і всього світу, зокрема на падіння комунізму. 2014 року його канонізували.
З 23 до 27 червня 2001 Папа Іван Павло ІІ вперше відвідав Україну, побувавши у Києві та Львові.

Фото із сайту УГКЦ

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *