Пам’ятник Іллі Муромцю в Києві – данина нашій історії чи московській традиції?

Наприкінці тижня в столичному парку “Муромець” відкриють пам’ятник легендарному багатиреві Іллі Муромцю. Він піднесеться на гранітному постаменті на 11 метрів.

Монумент у розібраному вигляді  вже привезли на Труханів острів, повідомляє сайт Віталія Кличка.

Цей пам’ятник створили за унікальною технологією, яка досі не застосовувалася для скульптур такого великого розміру: форми під бронзові заливки виготовили на 3D принтері. Ця ідея належить скульпторові Володимиру Журавлю, який працював над Муромцем.

А позував для образу давньоруського богатиря Василь Вірастюк.

Віталій Кличко пояснював, як виникла ідея встановити цей пам’ятник: “Ілля Муромець, який, за переказами, народився поблизу Чернігова, служив князю Володимиру, охороняв Київ і похований у Києво-Печерській лаврі – це наш богатир, це наша історія. Яку сьогодні, на жаль, намагаються у нас поцупити. Тому Муромець стоятиме в Києві, на Трухановому острові – там, де колись розташовувалася дружина князя Володимира”.

Тим часом не всі кияни так однозначно сприймають цю ініціативу – як в історичному контексті, так і з огляду на нинішні реалії. 

Ось, наприклад, що написав у Фейсбуку Артем Комісаренко:

“Скульптору роз’яснювали, що примальовувати попівську бороду князям – це суто московська традиція… Але він, за його власними словами, надихався образами “Васнєцова”… Ілья Мурамєц – це московська вигадка. Насправді його ім’я – Ілля Муровець, на честь села на Чернігівщині, а не міста в Заліссі. І острів той Муровець називався завжди. Але ж ні… Я не думаю, що вони там всі настільки тупі в “блаґустрає”, чи сам скульптор. Вони просто просувають рускій мір за наші – платників податків – кошти”.

Олексій Кулішенко:

“Хороший пам’ятник! Особливо характерна борода Муромця – у московському стилі”.

Dmitriy Voitko:

“Логика приблизительно следующая. У вас есть, допустим, дом и участок, вы нанимаете бригаду с прорабом для ремонта критически важных вещей. Просите наладить снабжение чистой водой, починить котельную, сделать дорожки и предусмотреть, куда будет деваться излишняя вода или снег, отремонтировать дом, разобраться с канализацией.

Платите за это деньги, проходит время – а то, что вы попросили не сделано или сделано только частично. Зато на участке памятник установили за ваши деньги, которые предназначены были для жизненно необходимых вещей”.

Фото kiev.klichko.org

На цю тему читайте також: 

Like

Serg

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

чотири × п'ять =