Пам’ятник Іллі Муромцю в Києві – данина нашій історії чи московській традиції? (+відео)

Наприкінці тижня в столичному парку “Муромець” відкриють пам’ятник легендарному багатиреві Іллі Муромцю. Він піднесеться на гранітному постаменті на 11 метрів.

Монумент у розібраному вигляді  вже привезли на Труханів острів, повідомляє сайт Віталія Кличка.

Цей пам’ятник створили за унікальною технологією, яка досі не застосовувалася для скульптур такого великого розміру: форми під бронзові заливки виготовили на 3D принтері. Ця ідея належить скульпторові Володимиру Журавлю, який працював над Муромцем.

А позував для образу давньоруського богатиря Василь Вірастюк.

Віталій Кличко пояснював, як виникла ідея встановити цей пам’ятник: “Ілля Муромець, який, за переказами, народився поблизу Чернігова, служив князю Володимиру, охороняв Київ і похований у Києво-Печерській лаврі – це наш богатир, це наша історія. Яку сьогодні, на жаль, намагаються у нас поцупити. Тому Муромець стоятиме в Києві, на Трухановому острові – там, де колись розташовувалася дружина князя Володимира”.

Тим часом не всі кияни так однозначно сприймають цю ініціативу – як в історичному контексті, так і з огляду на нинішні реалії. 

Ось, наприклад, що написав у Фейсбуку Артем Комісаренко:

“Скульптору роз’яснювали, що примальовувати попівську бороду князям – це суто московська традиція… Але він, за його власними словами, надихався образами “Васнєцова”…

Ілья Мурамєц – це московська вигадка. Насправді його ім’я – Ілля Муровець, на честь села на Чернігівщині, а не міста в Заліссі. І острів той Муровець називався завжди. Але ж ні…

Я не думаю, що вони там всі настільки тупі в “блаґустрає”, чи сам скульптор. Вони просто просувають рускій мір за наші – платників податків – кошти”.

Олексій Кулішенко:

“Хороший пам’ятник! Особливо характерна борода Муромця – у московському стилі”.

Dmitriy Voitko:

“Логика приблизительно следующая. У вас есть, допустим, дом и участок, вы нанимаете бригаду с прорабом для ремонта критически важных вещей. Просите наладить снабжение чистой водой, починить котельную, сделать дорожки и предусмотреть, куда будет деваться излишняя вода или снег, отремонтировать дом, разобраться с канализацией.

Платите за это деньги, проходит время – а то, что вы попросили не сделано или сделано только частично. Зато на участке памятник установили за ваши деньги, которые предназначены были для жизненно необходимых вещей”.

https://www.facebook.com/Vitaliy.Klychko/videos/2157877221097486/

 

Фото kiev.klichko.org

На цю тему читайте також: 

Like

Serg

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *