Двісті нових студентів Центру українства

Альма-мати щирих талантів урочисто зустріла Всеукраїнський день знань. Більше ста першокурсників сьогодні вперше увійшли до стін Центру Українства на Печерських пагорбах – Академії мистецтв імені Павла Чубинського.

Під блакитним небом, де злітали символічні птахи миру – голуби. Під яскравим сонечком. І … після жахливого ранкового обстрілу Києва московитами.

Урочо звучав Гімн України.

Даниною поваги Духовному Патрону Академії, громадському діячу, фольклористу, творцю Українського гімну Павлу Чубинському стало покладання квітів до меморіальної дошки поета у супроводі Козацького маршу.

Безмежно дякували Воїнам України, які виборють можливість жити, навчатися, працювати, зберігати культуру нації.
Хвилиною мовчання вклонилися подвигу полеглих Героїв…

Життєствердна пісня «Академія і я» у виконанні Народної артистки України Жанни Боднарук, заслуженого артиста України, викладача кафедри «Музичне мистецтво естради» Ярослава Кваші та студентки другого курсу Марії Пармон стала лейтмотивом свята.

-Ми – чубинці. Маємо право так називатися, – заявив у своєму вітальному слові ректор Академії, професор Василь Романчишин. – Тому що ми єдині в Україні, хто належним чином пошанував Павла Чубинського. Як казав наш духовний провідник Степан Бандера, настане час, коли хтось один мовить «Слава Україні» і мільйони скажуть у відповідь: «Героям слава!» Коли я був таким , як ви, ці слова здавались мені неможливими. За одну таку думку можна було загриміти в табори або на заслання. Зараз попри біди і проблеми, які нас спіткали упродовж останніх років, ми з вами виборюємо нашу волю. І виборемо. Борються наші діти, ваші батьки, наші брати і сестри. Українці – народ який упродовж століть прагне волі.

Сьогодні ви, першокурсники, вливаєтесь у дружну студентську родину. Ми , викладачі, зробимо все, щоб навчити вас вчитися. Ви повинні навчитися сприймати інформацію, яку даватимуть наші прекрасні педагоги. У нас чудовий педагогічний колектив. У нас фантастично талановиті викладачі. Ваше завдання – вчитися. Навчання – це дорога, до якої треба йти з двох боків. На її вершині перетинаються інтереси вчителя й учня. І це буде справді ваша вершина.

Академія імені Павла Чубинського є Центром Українства. Тут панує українська мова. Тут панує українська культура. І тут панує український дух. Маємо право це говорити. За це борються кращі сини і доньки нашого народу.
У нас є всі умови для роботи. Хороші аудиторії. Відремонтована зала. Є укриття (батьки можуть не хвилюватися). Є чудове студентське кафе. Є можливість проживати у гуртожитку. Тобто все для того, щоб ви навчалися.

Бажаю вам щасливої творчої долі, яка починається тут. Бажаю вам радості й любові, бо саме студентські роки без любові не будуть такими колоритними і цінними для вас. Студентство – це вік, коли треба кохати. І , звісно, переможного миру нам усім. Щоб завершилась нарешті війна і ми могли спокійно жити та будувати нашу зранену країну. Україна оживе. Рани всі ми загоїмо. І будемо жити у вільній, красивій країні. Саме для цього ми сюди прийшли.

-Не перший рік приходжу до Академії, і відчуваю: це місце має особливу енергетику, – звернулася до студентів гостя свята , народна депутатка Верховної Ради України, членкиня наглядової Ради Академії Єлизавета Ясько. – Хочу, щоб ви відчували це. Сьогодні у всіх хороший настрій попри важку ніч. Але важливо, щоб ми завжди зберігали здатність відчувати, де ми перебуваємо і хто довкола нас. Вітаю вас з тим, що зробили правильний вибір:прийшли до Академії та до найкращих викладачів. Цінуйте це. Щоб за роки навчання навчилися рости і як митці, і як люди духовні. Це дуже важливо для нас і нашої країни. Ми повинні бути стійкими і сильними. Академія імені Павла Чубинського – місце, що відкрите для можливостей реалізовувати всі ваші прагнення.

Від імені заснованого Єлизаветою Ясько фонду «Жовто-блакитна стратегія» народна депутатка вручила сертифікати на стипендії двом студенткам Академії. Одноразову стипендію отримала Вікторія Ільченко, а річну – переселенка з Донеччини Дарія Зінов”єва.

– Це точно моя академія, – заявила радниця Голови Київської обласної держадміністрації Анна Куценко. – Точно моя родина. Для мене кожен, хто тут, – герой. Сьогодні ви гармонізуєте суспільство. Ви несете людям сенс життя.

Від Печерської районної у місті Києві адміністрації отримали подяки студенти – випускники Академії Владислав Черняков, Богдана Кіліманчук, Дарія Гончаренко та викладачка Ірина Маслова .

-Всі хто прийшов до академії, ні на мить не пошкодують про свій вибір, – упевнена Народна артистка України Жанна Боднарук. – По-перше, Академія міститься у неймовірно красивому місці. Тут набираєшся духовної енергії. Тут прекрасний склад викладачів з усіх спеціалізацій. Це велике досягнення нашої Академії і результат потужної роботи Василя Григоровича Романчишина, який приділяє величезну увагу добору кадрів. Моя кафедра – відділення естрадного мистецтва. Юні звукорежисери, співаки, музиканти тут досягають рівня зрілих. Є можливість проявляти талант. Концертувати. Організовувати різні акції. Виступати за межами Академії. Діти, які приходять на перший курс, на наших очах стають дорослими людьми. Тяжкий час, звичайно. Але наші хлопці на фронті дають нам можливість провести отакі от свята. Дякуємо захисникам. Хочеться, щоб до кінця цього навчального року закінчилася війна. Перемоги! Миру!

-Упевнений: через чотири роки ви вийдете з Академії зовсім іншими людьми: сповненими професіоналізму, бажання жити, творити і формувати духовне обличчя нашої нації та країни, – підсумував Василь Романчишин .

Відтак першокурсники дружно зайшли у двері Академії, щоб осягати таємниці Українського коду – Української культури.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *