Київські студенти на полігоні запустили дві ракети

Команда студентського конструкторського бюро здійснила свої перші пуски твердопаливних ракет, названих Деймос і Фобос.

Юні науковці студентське конструкторське бюро NAURocket з Київського авіаційного інституту здійснило перші пуски твердопаливних ракет після кількарічної перерви. Ця подія ознаменувала важливий крок у відродженні аматорського ракетобудування в Україні та підготовці майбутніх інженерних кадрів, повідомляє Національний авіаційний університет.

Команда з дести студентів під керівництвом випускника вишу Артема Коваленка пройшла піврічний шлях підготовки до важливої події — перших пусків ракет після тривалої перервисторично.

Деймос і Фобос — це аматорські некеровані ракети двометрової довжини метри, що працюють на твердому сорбітному (карамельному) паливі. Над проєктом працювали три групи спеціалістів: електроніки-програмісти, інженери конструкції ракет та відповідальні за двигуни. Головними цілями пусків було досягнення висоти 700-1000 метрів за вертикальною траєкторією, перевірка роботи парашутної системи в точці апогею та тестування GPS-маяка для пошуку ракети після приземлення.

Хоча жодна з ракет не змогла досягти запланованої вертикальної траєкторії через сильний вітер (перша пішла за балістичною траєкторією), телеметрія та бортові системи відпрацювали справно. За словами фахівців, ключовим успіхом можна вважати сам факт злету ракет при збереженні цілісності пускової установки. Пуски пройшли на полігоні під контролем військових.

В перспективі наступних трьох років команда NAURocket планує освоїти створення керованих ракет із системами наведення.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

шістнадцять − п'ять =