1 вересня: що про освіту і дітей наговорили перші особи держави

1 вересня в Україні традиційно святкують День знань, а першокласники відзначають свято Першого дзвоника. Цього року тата і мами вперше відведуть до шкіл 408 206 першачків. Святкова шкільна лінійка  для політиків усіх рівнів – традиційний привід “сходити в народ”, попіаритися на темі освіти й розповісти, як вони  турбуються про підростаюче покоління.

Президент України Петро Порошенко вже давно зробив відвідування і відкриття шкіл своєю “фішкою”. Гарант любить перерізати стрічки, відкриваючи школи по всій країні, ніби давав на це гроші з власної кишені або особисто закладав фундамент.

На закиди стосовно того, що президент безсоромно піариться, змушений був відповісти його прес-секретар Святослав Цеголко.

Не став винятком і цей День знань. Голова держави під час робочої поїздки на Харківщину взяв участь у відкритті новозбудованої Пісочинської загальноосвітньої школи “Мобіль”, яка зможе прийняти понад 600 учнів.

“Освіта і нова школа – це ключ України у майбутнє. Це ключ до успіху. Новітні технології дозволять нам формувати нових українців. Кажуть, народ тоді втрачає себе, коли тільки жне, а не сіє. Історія для нас, українців, складалася так, що часто хтось пожинав за нас. Але ми вперто сіяли, тому вижили і перемогли. Нехай кожна новозбудована школа, кожний новий сучасний клас стануть зернами, які дадуть щедрий врожай у серцях і умах наших дітей.

Я твердо переконаний, що ця малеча, першокласники, точно будуть жити в Європейському Союзі. В Україні, яка буде членом Європейського Союзу”, – заявив голова держави і повідомив, що на Харківщині лише цього року до 1 вересня було збудовано дві нові школи, а більше ста – пройшли капітальну реконструкцію.

Голова держави побажав учням вчитися на відмінно і несподівано розповів, що в школі всі 10 років навчання був відмінником і не отримав навіть жодної четвірки.

Після урочистостей президент поспілкувався з учнями та вчителями й оглянув будівлю школи.

Навіть недоброзичливці не можуть не відмітити, що Петро Порошенко – сам багатодітний батько – щиро любить спілкуватися з дітьми та молоддю.

Не залишився осторонь Дня знань і прем’єр-міністр Володимир Гройсман. Спільно з мером Києва Віталієм Кличком він відкрив навчально-виховний комплекс “Ерудит”:  дитячий садок і гімназію.

Це одна з київських шкіл-довгобудів. Кошти на відновлення й ремонт навчального закладу знайшли торік. До речі, у столиці сьогодні відкрилися дві нові школи на 1380 учнів.

А рекордсмен будівництва шкіл – Львівщина, де в 8 нових школах зможуть навчатися майже 1,5 тисячі дітей.  За даними Міністерства освіти і науки, цього року в Україні мають відкритися понад 20 нових шкіл для більш ніж 6 тисяч учнів.

Гройсман вкотре повторив, що Кабінет Міністрів у рамках програми підтримки української освіти закладає в проект бюджету на 2018 рік збільшення заробітних плат вчителям на 25%. Водночас у рамках реформи освіти уряд започатковує програму переобладнання 1-4 класів сучасними засобами освітнього процесу.

“Ми закладаємо 1 млрд грн для модернізації програм 1-4 класів. Нам потрібне якісне забезпечення інформаційним продуктом. Наразі працюємо з декількома країнами, щоб закупити необхідний інформаційний продукт, адаптований до української системи навчання. Інтерактивні дошки, планшети, усі необхідні компоненти для сучасного навчання – це наше завдання. З наступного року розпочинаємо. Я вважаю, що українська школа має стати цифровою. Технології треба впроваджувати у навчання. Ми маємо прекрасних дітей, учителів, маємо можливості зробити нашу країну успішною. Через високу якість знань, доступ до освіти, кожна дитина зможе відкрити свою індивідуальність і знайти своє місце у житті”, – сказав прем’єр-міністр.

Водночас Володимир Гройсман вважає, що вища світа не обов’язкова для кожного українця. Країні бракує кваліфікованих фахівців і робочих спеціальностей. Прем’єр додав, що традиція мати диплом про вищу освіту склалася в 90-ті роки.

“Зараз диплом не є перевагою, оскільки в першу чергу необхідно мати знання і вміти реалізувати себе в реальному секторі”, – сказав Гройсман.

А вже наступного тижня українською освітою перейматимуться народні депутати, які повернуться до роботи в парламенті після літньої відпустки. З 4 до 8 вересня у Верховній Раді мають розглядати новий закон “Про освіту”, підтриманий парламентом у першому читанні у жовтні 2016 року. Сьогодні президент Порошенко висловив надію, що нардепи приймуть у другому читанні закон “Про освіту”. Зокрема, він дозволить учителям отримувати більшу зарплату та підвищувати кваліфікацію.

“У 2018 році 520 мільйонів гривень передбачено в бюджеті лише на підвищення кваліфікації”, – сказав Порошенко.

“Коли ми отримаємо закон, багато потрібних нам новацій стануть реальністю. Заклади матимуть, в першу чергу, звітувати за кошти, які вони отримали – і від бюджету, і від батьків. Тому що дуже важливим є зробити прозорим надходження усіх коштів.

Буде автономія в програмах, змісті і буде автономія вчителя. Для нас дуже важлива педагогічна свобода вчителя. І, наприклад, новий держстандарт початкової освіти передбачає, що він описує результати навчання, а те, яким чином вчитель дійде до них – залежить від педагога. Але вчитель повинен вміти творити цю програму. Ми, звичайно, роздамо вчителям модельні, кращі програми. Я впевнена, що впродовж кількох років наші вчителі навчаться творити програми самостійно”, – прокоментувала цей закон міністр освіти та науки Лілія Гриневич.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *