ООН переводить частину міжнародного персоналу з Афганістану в Казахстан

ООН переводить близько третини міжнародних співробітників з Афганістану в Казахстан через захоплення влади талібами.

Як пояснив представник ООН Стефан Дурджаррік, в Алмати з Кабула евакуюють близько 100 співробітників місії, пише Радіо Свобода.

«Це тимчасовий захід, що має на меті дозволити ООН продовжувати надавати допомогу народу Афганістану з мінімальними зривами, одночасно зменшуючи ризик для персоналу ООН», – зазначив він.

Крім міжнародного персоналу, в ООН та агентствах організації працює близько 3000 афганських працівників.

Бойовики ісламістського руху Талібан почали широкомасштабний наступ по всьому Афганістану з початку травня на тлі виведення з країни військового контингенту США та інших країн Заходу, який перебував там 20 років. Вони захопили всі великі міста і прикордонні переходи і контролюють більшу частину країни.

15 серпня бойовики захопили столицю Афганістану Кабул і оголосили про загальну амністію для чиновників колишнього уряду. Президент Афганістану Ашраф Гані на тлі наступу талібів пішов у відставку і покинув країну.

На тлі захоплення влади талібами почалася масова евакуація дипломатів. У Кабулі залишилися тільки три посольства іноземних держав. 16 серпня сотні людей почали штурмувати пасажирські літаки в міжнародному аеропорту Кабула.

Всі комерційні рейси призупинені, країни евакуюють своїх громадян.

Читайте також: 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *