У Кримській платформі візьмуть участь представники 44-х країн

У саміті Кримської платформи візьмуть участь представники 44 країн та міжнародних організацій, зокрема 14 глав держав. Вони стануть засновниками цієї української ініціативи.

Про це під час брифінгу заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

«23 серпня засновниками Кримської платформи стануть 44 держави та міжнародні організації. Це 14 глав держав урядів і Європейського Союзу», — сказав він.

Повний склад учасників Кримської платформи такий:

  • на рівні президентів будуть представлені Латвія, Литва, Естонія, Польща, Словаччина, Угорщина, Молдова, Словенія, Фінляндія;
  • на рівні прем’єр-міністрів — Румунія, Грузія, Хорватія, Швеція;
  • дві країни будуть представлені на рівні глав парламентів — Швейцарія та Чехія;
  • 14 держав будуть представлені на рівні міністрів закордонних справ — Туреччина, Франція, Іспанія, Італія, Бельгія, Австрія, Нідерланди,
  • Люксембург, Ірландія, Данія, Болгарія, Чорногорія, Північна Македонія. Норвегію представлятиме державний секретар МЗС;
  • від двох країн будуть міністри оборони — Велика Британія і Португалія;
  • президент Європейської ради;

США представлять особистий посланець президента, член уряду та міністр транспорту.
Кулеба додав, що декларація, яку ухвалять за результатами Кримської платформи, буде відкрита для підписання іншими державами.

Саміт Кримської платформи пройде в київському конференц-центрі Парковий 23 серпня.

На офіційній частині виступлять президент України, голова Верховної Ради, прем’єр-міністр, глави іноземних делегацій, лідер кримськотатарського народу, представник експертної мережі Кримської платформи. У другій частині саміту пройде чотири тематичних панелі за участю чиновників, членів делегацій, незалежних українських та іноземних експертів. На саміті будуть учасники з Європи, США та країн Азії.

Президент України Володимир Зеленський 23 вересня 2020 року презентував в ООН концепцію Кримської платформи і запропонував міжнародним партнерам приєднатись до ініціативи, щоб об’єднати зусилля з деокупації Криму.

Кримська платформа має стати новим міжнародним форматом для підвищення ефективності та координації дій міжнародного співтовариства з деокупації Криму та захисту прав і інтересів кримчан.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *