Ольга МАТЮШИНА: «Мене хочуть підвести під статтю, а селище лишити без опалення»

Коцюбинський селищний голова розповіла, як мешканці селища стали заручниками політичної війни мера Ірпеня Володимира Карплюка.

Коцюбинське опинилося за крок від гуманітарної катастрофи. Селище не сьогодні-завтра може лишитися без опалення. ПАТ «Укртрансгаз» попередило компанію ТОВ «Мастер-Енерго», що коли остання не сплатить борг за транспортування газу в розмірі 136 тисяч 146 гривень, то 30 січня доведеться відключити опалення: без тепла лишаться школа, лікарня і 10 тисяч мешканців. Водночас «Мастер-Енерго» переклало всю відповідальність за ситуацію на селищну раду, зокрема на голову Ольгу Матюшину.

«Український репортер» поспілкувався з Ольгою Матюшиною і з перших вуст дізнався про ситуацію у селищі.

– Пані Ольго, що зараз відбувається у селищі? Опалення відключили?

– У нас продовжуються політичні війні (ЗМІ пишуть, що мер Ірпеня Володимир Карплюк зацікавлений у тому, щоб усунути з посади Матюшину. – Авт.). Селище поки що з теплом. Але ситуація дуже складна. Чергова спроба відключити Коцюбинському тепло буде сьогодні, 1 лютого.

– Поясніть, хто і за що намагається перекрити газовий вентиль?

– Якщо коротко, то приватна місцева компанія «Мастер-Енерго», що надає комунальні послуги й отримує за це кошти, заборгувала перед «Укртрансгазом» за транспортування газу. Звернувшись до «Нафтогазу», я дізналася, що «Мастер-Енерго» взагалі не перераховувала їм гроші за спожиті енергоресурси. Мова йде про 4,6 мільйона гривень. Оплата припинилася в листопаді 2015 року відразу після оголошення результатів місцевих виборів. Тобто, комусь не сподобалися результати місцевих виборів, і було прийнято рішення – збирати з людей гроші, а потім заморозити селян, перекладаючи за це відповідальність на мене.

«Мастер-Енерго» вимагає ці 4,6 мільйона компенсувати з бюджету селищної ради.

– А хіба так можна?

– Я не сумніваюся, що депутати на сесії можуть проголосувати за компенсацію цих коштів з нашого бюджету. Але якщо я підпишу це рішення, то відразу потраплю під статтю Кримінального кодексу (ст. 191 КК України. – Авт.). У Законі «Про місцеве самоврядування» і в Бюджетному кодексі взагалі немає жодної норми, яка б дозволяла органу місцевого самоврядування відшкодовувати борги приватним установам.

– Чому не оскаржите дії «Мастер-Енерго» у суді?

– Я звернулася до правоохоронців, вони розпочали кримінальне провадження. Але ще немає рішення суду ні про арешт майна, ні про арешт рахунків цієї фірми.

Ми готові йти до суду. У нас на руках є безліч документів, які підтверджують махінації цієї приватної компанії: сільська рада відшкодовувала за тепло у комунальних установах, уряд вчасно відшкодовував за субсидії і пільги, у населення є квитанції за оплату «комуналки».

– Як так сталося, що місто обслуговує приватна компанія?

– Ще 2004 року Коцюбинська селищна рада віддала в оренду комунальне майно. Звичайно, можна розірвати цей договір, але на це потрібно рішення ради. Однак я впевнена, що у депутатів немає політичної волі голосувати за це. Зараз ми готуємо позов, щоб у судовому порядку розірвати договір оренди.

– А чому не підготували цей позов раніше?

– Мене 8 лютого 2016 року усунули від виконання повноважень голови сільради, потім у судовому порядку я поновилася. Це був вересень 2016-го, розпочинався опалювальний сезон. Розривати договір і шукати нового постачальника тепла в опалювальний сезон – великі ризики. Тому і виникла така пауза.

– Що будете робити, якщо сьогодні селищу перекриють газовий вентиль?

– Ми фізично не дамо цього зробити. На вулиці – мінус десять. Це точка неповернення. Люди охороняють і надалі будуть охороняти газорозподільний пункт. Ми готуємося до щоденних мітингів. А що робити?

Підготувала Олена ПОНОМАРЕНКО

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *