Навіть пандемія не завадила творчому змаганню юних журналістів на дніпровських схилах

Юні й дорослі журналісти, телевізійники, фотографи, медіа-педагоги провели традиційне свято на відстані.

XVIII Міжнародний фестиваль-конкурс дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах» агнеції «ЮН-ПРЕС» Київського палацу дітей та юнацтва незмінно пройшов 15-17 травня, але онлайн.

Такий формат «Прес-весни» – вперше. Впродовж двох місяців на пошту Фестивалю приходили роботи, зареєстровані в гул-формі. Всього цьогоріч на адресу «Прес-весни» надійшло 874 роботи з різних регіонів України. А також із Білорусі, Узбекистану, Франції, Польщі, Молдови, Чехії та Нідерландів. Найбільше робіт надійшло з Бердянська Запорізької області, міста Лиман Донеччини, Кременчука, Кривого Рогу, з Чернівецької області та з Києва.

Творчі роботи подавалися на конкурс у 10 номінаціях у сфері медіа:

«Літературний твір», «Газета, «Журналістська робота», «Нові медіа», «Медіа-проект»,«Відеоробота»,«Фоторепортаж», «Радіоробота», «Традиції та новаторство», «Голос покоління Z».

За кількістю надісланих творів лідерами стали «Журналістська робота», «Відеоробота» та «Фоторепортаж». В умовах карантину зросла конкуренція серед робіт технічного спрямування.

Усі роботи оцінювало професійне журі: редактори та журналісти провідних засобів масових комунікацій України, науковці та практики столичних закладів вищої освіти.

За 18 років «Прес-весна» дала старт і дорогу в світ журналістики сотням дівчат і юнаків з різних куточків України та з багатьох країн світу. Для всіх, хто хоч раз побував на цьому Фестивалі «Прес-весна» – це нові знайомства, шалений драйв і ритм, теплохідна прогулянка Дніпром, екстремальні змагання, цікаві квести…

Але цьогорічна ситуація в світі внесла свої корективи.

Несподівано тема «2020: МОЯ КРАЇНА В СМАРТФОНІ» стала пророчою, проте вимушена ізоляція не завадила здійсненню довгоочікуваної події року для юних журналістів України та зарубіжжя.

Учасники та організатори Фестивалю підготували приголомшливе свято журналістики.
3 дні яскравого та професійного журналістського свята онлайн; 18 цікавих та корисних заходів для юних «акул пера» в мережі; 13 вебінарів, брифінгів і майстер-класів у прямих ефірах та онлайн від експертів ― професійних журналістів, блогерів та медіатренерів, на які зареєструвалося понад 400 учасників.

Учасників фестивалю привітали: директор Київського палацу дітей та юнацтва Оксана Добровольська, керівник ІТА «ЮН-ПРЕС» Надія Іллюк, заступник голови Київської міської державної адміністрації Валентин Мондриївський, голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко, перший заступник голови Державного комітету телебачення та радіомовлення України Богдан Червак.

«Київ – дружнє місто для талантів. Потрібно виявляти нові таланти і можливості для їхньої реалізації в житті» – підтримав відкриття 18-го Міжнародного фестивалю-конкурсу «Прес-весна на Дніпрових схилах» Валентин Мондриївський, заступник голови КМДА, який зазначив:

«Приємно, що Київ є організатором і господарем таких великих і значимих фестивалів. Це для нас не вперше. В історії міста і країни вже відбулися Євробачення, єврофутбольні баталії, великий музичний фестиваль «Атлас» і «Прес-весна» Київського палацу дітей та юнацтва має всі можливості розвиватися й надалі».

Фішкою Фестивалю є традиційний медіамарафон «Інфоманія», під час якої юні й дорослі учасники фесту в режимі нон-стоп дві доби надають свої журналістські матеріали, фото та відео, присвячені подіям “Прес-весни” та 30-річчю агенції «ЮН-ПРЕС», розкривають свої враження від нового формату цьогорічного фестивалю, згадують цікаві фестивальні моменти минулих років…

У програмі фестивалю: ретроспектива «Прес-весна на Дніпрових схилах: повноліття» до 30-річного ювілею агенції «ЮН-ПРЕС» Київського палацу дітей та юнацтва, привітання від гостей та організаторів, віртуальна екскурсія Києвом; презентація нових проєктів ІТА «ЮН-ПРЕС» «Представляємо кращі практики»; і, звичайно – церемонія нагородження «Віват, переможцям!».

А хто ж на п’єдесталі пошани? 41 переможець заочного конкурсу, 51 номінант спецпремій заочного конкурсу, 12 переможців конкурсу для репортерів фестивалю онлайн-редакції #Інфоманія: 2020.

Перемогу в номінації «Журналістська робота» вибороли: Ксенія Уткіна (м. Вишгород) і Анна Останіна (м. Лиман, Донецька обл); ІІ місце дісталося Імаш Бауедінову та Русланбеку Джуманиязову з м. Нукус, Узбекистан і Дмитру Полубоку з Бердянська. На ІІІ місці – киянка Діана-Катерина Редько та бориспільчанка Ольга Кацан.

У номінації «Газета» І місце виборола газета «Ірпінь-Тайм» Національного університету фіскальної служби України, На ІІ місці –газета«Країна Творчості» Будинку дитячої творчості Заводського району м. Миколаєва і прес-центр «ТСН» з м. Кривий Ріг. ІІІ місце здобула газета гуртка «Школа журналістики» з м. Миколаїв.

Номінація «Фото» визначила безсумнівним переможцем киянку Вероніку Балашову. На ІІ місці – Дарія Кінаш (м.Бердянськ) і Ліза Вегера (м. Київ). ІІ місце розділили киянин Леонард Тодуа і творчий колектив Палацу Молоді ім. Ю. Тувіма з м. Лодзь (Польща).

У номінації «Медіапроект» перемога дісталася зразковому художньому колективу «Юний журналіст» з м. Полтава. ІІ місце посіла медіа-педагог з м. Кобеляки Олена Білаш. ІІІ місце дісталося Дитячому медіацентру “K-video” Чернівецької гімназії №2, м. Чернівці

Номінація «Нові Медіа»: І місце – Марія Юдінцева, м. Кривий Ріг; ІІ місце – сайт «Хай Так. Медіа, яке роблять діти» від гуртка «Юний журналіст» з м. Полтава; ІІІ місце – Ольга
Кацан, м. Ірпінь.

Номінація «Літературний твір»: І місце – киянка Косцова Анна; ІІ місце – киянин Новак Артем; ІІІ місце – Мучанка Вероніка, м. Вінниця.

Номінація «Відеоробота»: І місце – Терьохіна Марія та Лисенка Віктор, м. Київ і творчий колектив коледжу ЧНУ імені Юрія Федьковича, м. Чернівці; ІІ місце поділили вихованці гуртка «Юний журналіст» Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді та Аня Гусар з м. Сміла, Черкаської обл.. ІІІ місце розділили Даннбаум Валерія з м. Запоріжжя і Плотнікова Ольга з м. Чернівці.

Номінація «Радіоробота»: І місце – Марія Шкурко та Катерина Шаповаленко КПДЮ; ІІ місце – дитяча інформаційна агенція «Крила», м. Чернігів; ІІІ місце – Корольова Олена та Агеєва Кристина, вихованки телерадіостудії «Зміна», м. Кривий Ріг.

Номінація «Голос Покоління Z»: І місце – Ігор Дармостук, шеф-редактор Інтернет-видання «КиевВласть»; ІІ місце – Мирослава Забродська, керівник прес-служби Київського Палацу дітей та юнацтва; ІІІ місце – Юлія Потапенко, редактор відділу «Сім’я», видання «Голос України».

Номінація «Традиції і новаторство»: І місце – Бондар Ярослава, м. Луцьк; ІІ місце – Місюкевич Олена, м. Кривий Ріг; ІІІ місце – Яцевський Ярослав, м. Київ

Організатори Фестивалю-конкурсу: Київський Палац дітей та юнацтва, департамент освіти і науки КМДА.

Співорганізатори заходу: Національна спілка журналістів України, Державний комітет телебачення та радіомовлення України, Академія української преси, Національна спілка письменників України тощо.

Готуємося до наступних фестивалів!

Наталя Плохотнюк

Фото: “Український репортер”

Like

Наталя Плохотнюк

Журналістка


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *