На ремонті столичного Куренівського парку “наварили” 800 тисяч. Що коїться в “Київзеленбуді”

За розкрадання 800 тисяч гривень на ремонті столичного Куренівського парку керівник підрядної організації постане перед судом.

Подільська окружна прокуратура Києва направила до суду обвинувальний акт стосовно керівника підрядної організації за фактом привласнення коштів територіальної громади міста в особливо великих розмірах.

Слідством встановлено, що між «Київзеленбудом» та приватним товариством було укладено договір підряду щодо виконання робіт з капітального ремонту об’єктів благоустрою Куренівського парку в Подільському районі.

У подальшому, керівник підрядної організації, отримавши від підлеглих акти приймання виконаних будівельних робіт, а також інші фінансові документи щодо підряду, достовірно знаючи про те, що вказана в них вартість використаних матеріалів і виробів є завищеною, діючи в інтересах власної фірми підписав указані документи та передав їх на виконання.

Згідно висновку комплексної комісійної судової товарознавчої та судової економічної експертизи столичному бюджету завдано збитків на суму близько 800 тисяч гривень.

Раніше в межах цього ж провадження прокуратура повідомила про підозру заступнику генерального директора «Київзеленбуду» за ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України. Посадовця оголошено в розшук. Досудове розслідування триває, інформує пресслужба Київської міської прокуратури.

Від “Українського репортера” додамо: час од часу начальники різного рангу “Київзеленбуду” потрапляють в поле зору прокуратури. І є за що. Крадуть бюджетні кошти за типовою схемою – підписують акти приймання виконаних будівельних робіт за суттєво завищеною вартістю.

Наприклад, у 2019 році заступнику керівника комунального підприємства та підряднику оголошено підозру у розкраданні коштів при ремонті парку «Партизанська Слава». Читайте про це матеріал: Чиновник «Київзеленбуду» став мільйонером у парку «Партизанська Слава»

Три роки тому правоохоронці викрили злочинну схему з розкрадання бюджетних коштів, виділених на благоустрій парку «Партизанська Слава» у Дарницькому районі. Було повідомлено про підозру заступнику керівника «Київзеленбуду» та директору підрядної організації – у грудні 2018 року вони підписали акти приймання виконаних робіт з капітального ремонту благоустрою парку «Партизанська Слава».

Загальна сума договору склала 44 мільйони гривень. Однак, як встановили експерти, роботи на суму понад 9 мільйонів не виконані. Зокрема, не облаштовано фонтан, паркові лави, дитячий майданчик, інформує прес-служба столичної прокуратури.

Згадаємо і такий факт. «Український репортер» розповідав про те, що перед законом відповідає ще один із заступників директора «Київзеленбуду» – його обвинувачують у розтраті коштів місцевого бюджету в особливо великих розмірах.

Установлено, що у 2017 році він підписав акти про виконання робіт з ремонту та благоустрою зеленої зони на вулиці Богдана Гаврилишина (колишня вулиця Ванди Василевської) у Києві та провів розрахунки.

Однак, як встановлено слідством, роботи з облаштування нової декоративної огорожі вартістю понад 1, 1 мільйона гривень підрядник так і не виконав, незважаючи на повну оплату цих робіт з місцевого бюджету ще в грудні 2017 року.

Чи покарано розкрадачів коштів міської громади?

За інсайдерською інформацією, в минулому окремі обвинувачені з “Київзеленбуду” відбувалися легким переляком, а згодом матеріали кримінальних розслідувань опинялися на архівних полицях, не потрапивши до суду. А деякі колишні посадовці цього підприємства, яких підозрювали в корупції, місяцями ховалися від слідства. Потім ширилися чутки, що вони відкупилися (чи то квартирами, чи то автомобілями). І можливо, були підстави для подібних чуток, адже “втікачі” згодом вже ні від кого не ховалися.

Варто нагадати й про таку, не зовсім приємну, тему для цього підприємства – з-під опіки “Київзеленбуду”, тобто з комунальної власності, вислизнув одноповерховий цегляний будинок (площа – понад 100 квадратів) разом із земельною ділянкою в історичному центрі Києва, на Печерську, в Козятинському провулку, якраз навпроти Співочого поля і музею війни. Зеленбудівці зберігали упровдовж десятиліть тут свій господарський інвентар для прибирання. Сьогодні замість цього будинку – розкішний дерев’яний терем скоробагатька.

Хто відповів за цю комбінацію? Чи відомо столичній громаді, що вона втратила комунальну власність? Що скаже прокуратура? Цій операції-комбінації поки що правової оцінки не дано.

Зауважимо принагідно, що в “Київзеленбуді” часто змінюються начальники. Попрацював, скажімо, той чи інший керівник рік-два – стоп, пора на іншу роботу. Щоб “кінці” загубилися? Тим часом службовці бачать, як за короткий час роботи якийсь начальничок хизується новеньким позашляховиком, який придбав за свої “кревні”. Зрозуміло, тендери, підряди, квіточки, кущі, каштани… А було й таке (особливо за періоди правління Черновецького, Попова), що “згори” направляли на командний місток якогось чергового начальника, а з нього фахівці тихенько сміялися, бо не умів відрізнити дуба від ясеня. Зате він добре знав, як “варити” мільйони і кому носити…

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”