Чиновник «Київзеленбуду» став мільйонером у парку «Партизанська Слава»

Заступнику керівника комунального підприємства та підряднику оголошено підозру у розкраданні коштів при ремонті парку «Партизанська Слава».

За процесуального керівництва Київської місцевої прокуратури №2 слідчі Дарницького управління поліції за оперативного супроводження ГУ КЗЕ СБУ викрили злочинну схему з розкрадання бюджетних коштів, виділених на благоустрій парку «Партизанська Слава» у Дарницькому районі.

Так, за результатами проведеного досудового розслідування повідомлено про підозру заступнику керівника Київського комунального об’єднання зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста «Київзеленбуд» та директору підрядної організації, якими у змові, у грудні 2018 року, підписано акти приймання виконаних робіт з капітального ремонту благоустрою парку «Партизанська Слава».

Загальна сума договору склала 44 мільйони гривень. Однак, як встановили експерти, роботи на суму понад 9 мільйонів не виконані. Зокрема, не облаштовано фонтан, паркові лави, дитячий майданчик, інформує прес-служба столичної прокуратури.

Нещодавно «Український репортер» розповідав про те, що перед законом відповідає ще один із заступників директора «Київзеленбуду» – його обвинувачують у розтраті коштів місцевого бюджету в особливо великих розмірах.

Установлено, що у 2017 році він підписав акти про виконання робіт з ремонту та благоустрою зеленої зони на вулиці Богдана Гаврилишина (колишня вулиця Ванди Василевської) у Києві та провів розрахунки.
Однак, як встановлено слідством, роботи з облаштування нової декоративної огорожі вартістю понад 1, 1 мільйона гривень підрядник так і не виконав, незважаючи на повну оплату цих робіт з місцевого бюджету ще в грудні 2017 року.

Хочеться сподіватися, що суд дасть правову оцінку цим фактам і винні будуть покарані. За інсайдерською інформацією, в минулому окремі обвинувачені з “Київзеленбуду” відбувалися легким переляком, а згодом матеріали кримінальних розслідувань опинялися на архівних полицях, не потрапивши до суду. А деякі колишні посадовці цього підприємства, яких підозрювали в корупції, місяцями ховалися від слідства. Потім ширилися чутки, що вони відкупилися (чи то квартирами, чи то автомобілями). І можливо, були підстави для подібних чуток, адже “втікачі” згодом вже ні від кого не ховалися.

Варто нагадати й про таку, не зовсім приємну, тему для цього підприємства – з-під опіки “Київзеленбуду”, тобто з комунальної власності, вислизнув одноповерховий цегляний будинок (площа – понад 100 квадратів) разом із земельною ділянкою в історичному центрі Києва, на Печерську, в Козятинському провулку, якраз навпроти Співочого поля і музею війни. Зеленбудівці зберігали упровдовж десятиліть тут свій господарський інвентар для прибирання. Сьогодні замість цього будинку – розкішний дерев’яний терем скоробагатька. Хто відповів за цю комбінацію? Чи відомо столичній громаді, що вона втратила комунальну власність? Що скаже прокуратура?

Зауважимо принагідно, що в “Київзеленбуді” часто змінюються начальники. Попрацював, скажімо, той чи інший керівник рік-два – стоп, пора на іншу роботу. Щоб “кінці” загубилися? Тим часом службовці бачать, як за короткий час роботи якийсь начальничок хизується новеньким позашляховиком, який придбав за свої “кревні”. Зрозуміло, тендери, підряди, квіточки, кущі, каштани… А було й таке (особливо за періоди правління Черновецького, Попова), що “згори” направляли на командний місток якогось чергового начальника, а з нього фахівці тихенько сміялися, бо не умів відрізнити дуба від ясеня. Зате він добре знав, як “варити” мільйони і кому носити…

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *