На Майдані Незалежності відбувається акція протесту проти підвищення тарифів

На Майдані Незалежності в Києві відбувається акція протесту проти підвищення тарифів на комунальні послуги.

Як повідомляє Цензор.НЕТ,  під стелою на Майдані зібралося близько 100 людей. У руках вони тримають банери і плакати, присвячені підвищенню цін на “комуналку”, а також проти локдауну.

Зокрема, до протесту проти тарифів долучилися і представники руху #SaveФОП, які протестують на Майдані Незалежності з 15 грудня.

Вимоги протестувальників: 1. Президент Зеленський, прем’єр-міністр Шмигаль, НАК “Нафтогаз”, НКРЕКП мають ініціювати реальне зменшення тарифів на газ та його розподілення; 2. Кабінет Міністрів має скасувати свою постанову № 1325 від 28.12.2020, яка підвищує вартість електроенергії для населення; 3. РНБО має невідкладно розглянути та ініціювати повернення у власність місцевих громад газотранспортних та газорозподільчих мереж на їхній території, які наразі перебувають в користуванні приватних акціонерних компаній, які в інтересах своїх власників-олігархів обдирають споживачів. 4. Відкликати законопроєкт №3613, який легалізовує рекет за комунальні борги.

На місці проведення акції чергують сили поліції спеціального призначення, а також поліція діалогу.

Нагадаємо, такі акції тривають по всій Україні. На тлі протестів українців, викликаних значним зростанням вартості газу для побутових споживачів, влада взялася шукати шляхи для її зниження.

13 січня, на засіданні Кабінету міністрів Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що через пандемію та карантинні обмеження ціна на газ для населення “зменшиться на 30%” і становитиме 6,99 грн за метр кубічний. Пізніше з’явилася інформація, що тариф на розподіл газу становитиме максимум 1,79 грн.

Ціна на газ від ГК “Нафтогаз України” становить 7,22 грн/куб. Тобто, анонсоване “30-відсоткове” зниження від Шмигаля лише на майже 3,2% або 23 копійки відрізняється від “нафтогазівської” пропозиції.

Очікується, що “урядові” тарифи будуть затверджені не пізніше 19 січня. Однак, на сьогодні, залишається до кінця не зрозумілим, який саме період часу вони діятимуть: протягом опалювального сезону чи на час карантинних обмежень.

Нагадаємо, що ще у грудні 2019 року Президент України Володимир Зеленський анонсував зниження тарифів на майже 50%.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *