На Київщині поліція розпочала активну боротьбу з підкупом виборців

На території Київської області тривають посилені профілактичні заходи поліції щодо активної протидії підкупу виборців, різних незаконних комбінацій із заявами громадян про зміну місця голосування. Про це повідомляють в соцмережах небайдужі, добре поінформовані громадяни.

Зокрема, люди повідомляють про збільшення, за їхніми оцінками, кількості правоохоронців у низці міст і селищ, наприклад, у Білій Церкві, Броварському, Бориспільському районах, Василькові, Ірпені, Гостомелі, Обухові. Водночас обізнані джерела з МВС і не приховують про оперативне відпрацювання найбільш вразливих населених пунктів. І вже є затримані. Особлива увага прикута до тих міст і селищ, де вперше розпочнуть свою діяльність об’єднані територіальні громади, наприклад у Гостомелі.

Водночас стало відомо і про офіційну інформацію з цього приводу. За даними Національної поліції, Київська область – на другому місці за кількістю повідомлень про порушення виборчого законодавства.

Так, упродовж доби до поліції надійшло 395 заяв та повідомлень про порушення виборчого законодавства.

Найбільше повідомлень зафіксовано в Одеській – 73, у Київській – 35, у Харківській – 30, у Києві – 28, по 25 – у Закарпатській та Львівській, у Донецькій – 22, у Кіровоградській – 21, у Миколаївській – 17, у Дніпропетровській – 16, у Луганській – 11, по 10 – у Вінницькій, Запорізькій, Полтавській та Сумській, по 7 – в Івано-Франківській, Хмельницькій та Чернігівській, по 6 – у Волинській, Черкаській та Чернівецькій, по 4 – у Житомирській та Херсонській, у Тернопільській – 3 та у Рівненській областях – 2.

Упродовж доби до ЄРДР внесено відомості щодо 33-ох кримінальних правопорушень.

Заступник Голови Нацполіції – начальник Головного слідчого управління
Максим Цуцкірідзе зазначив, що 234 кримінальні провадження вже відкрито безпосередньо за порушення виборчих прав громадян, а 183 стосуються саме підкупу виборців та перешкоджання виборчого права громадян.

Зафіксовано і таке порушення. Зловмисники подавали до органу ведення Реєстру виборців заяви від громадян про зміну місця голосування. При цьому за однією виборчою адресою фігуранти реєстрували до 300 осіб, а відтак вносили неправдиві відомості у базу даних Державного реєстру виборців.

Співробітники Департаменту захисту інтересів суспільства і держави спільно зі слідчими Головного слідчого управління Нацполіції викрили осіб, які штучно збільшували кількість виборців у межах окремих виборчих дільниць. Правопорушення виборчого законодавства поліцейські зафіксували в Одеській, Житомирській і Тернопільській областях.

За фактом виявлення ознак протиправної діяльності, слідчі Головного слідчого управління Національної поліції України розпочали кримінальне провадження за ч. 2 ст. 158 (Фальсифікація виборчих документів, документів референдуму чи фальсифікація підсумків голосування, надання неправдивих відомостей до органів Державного реєстру виборців чи фальсифікація відомостей Державного реєстру виборців) Кримінального кодексу України.

Під час слідчо-оперативних заходів поліцейські встановили, що зловмисники здійснювали зміну виборчої адреси значній кількості осіб та подавали заяви до Державного реєстру виборців про зміну місця голосування. На одній адресі фігуранти реєстрували від 50 до 300 осіб.

Заяви про зміну місця голосування надавалися як у паперовій, так і в електронній формі. Зокрема в Одеській області для подачі заяви в електронній формі зловмисники використовували цифрові підписи громадян, які були отриманні шахрайським способом. А в Тернопільській області декан одного з ВУЗів організував «схему» серед студентів, які змінювали виборчу адресу за грошову винагороду. До того ж, перереєстрацію і подачу заяви в електронній формі до органу введення Реєстру здійснювали у приміщенні університету.

На території Житомирської області фігуранти збирали персональні дані громадян та за грошову вигоду змінювали їх виборчі адреси.

21 жовтня працівники Департаменту захисту інтересів суспільства і держави спільно зі слідчими Головного слідчого управління провели 11 одночасних санкціонованих обшуків в офісних приміщеннях та за місцями мешкання фігурантів на території Одеської, Житомирської та Тернопільської областей.

Вилучили документи, мобільні термінали та комп’ютерну техніку, з якої вносилися неправдиві відомості у бази даних Державного реєстру виборців. Усю техніку направлено на експертизу.

Поліція перевіряє інформацію про можливі подібні правопорушення на території інших областей.

А ось поліція Київщини затримала порушників, які у Києво-Святошинському районі поширювали провокативну інформацію про одного з кандидатів. Зокрема у селі Софіївська Борщагівка невідомі розклеювали на біл-бордах одного із кандидатів агітаційні матеріали з провокуючими висловлюваннями.

Поліцейські оперативно прибули на місце події та затримали двох зловмисників. Ними виявились двоє чоловіків 34 та 29 років. В їх автівці поліція виявила залишки друкованої продукції та різноманітне приладдя.

Також, працівники поліції встановили ще декілька адрес у селі Петропавлівська Борщагівка, де були виявлені аналогічні порушення.

Під час проведення слідчих дій правоохоронці вилучили вантажний автопідйомник, за допомогою якого розклеювали матеріали, залишки провокативної продукції та автомобіль, на якому пересувались зловмисники.

Чоловіків поліція затримала, їх поміщено до ізолятора тимчасового тримання. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком на п’ять років.

Наразі слідчі за процесуальним керівництвом місцевої прокуратури повідомили затриманим про підозру у вчиненні злочину, найближчим часом суд обере для них запобіжні заходи.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *