На Київщині браконьєри вбили вагітну самку лося (+відео)

У лісі поблизу села Федорівка  Вишгородського району на Київщині браконьєри застрелили вагітну самку лося. Краплі крові помітили єгері під час обходу своєї території. Вони пішли  слідом і зрештою натрапили на нутрощі та хутро. Цінне і дороге м’ясо (від 700 грн/кг за філе) мисливці забрали з собою – на звичайному садовому візку. 

Його сліди привели до приватного будинку в селі Федорівка, сніг у дворі прикрашають плями крові. Господарю будинку довелося відповідати на питання поліції, однак свою причетність до злочину він заперечує, а прямих доказів проти нього немає.

Нагадаємо, лише 4 січня 2018 року лося європейського (Alces alces) занесли до Червоної книги.

“Відтепер лось європейський в Україні належить до червонокнижних тварин, і – увага! Полювання на нього карається законом. Я свідомий того, що занесення лося до Червоної книги не знімає з порядку денного питання поширеного в Україні браконьєрства”, – писав тоді у Фейсбуку міністр екології Остап Семерак.

За вбивство червонокнижної тварини, згідно зі ст. 248 Кримінального кодексу України, передбачено покарання – штраф у розмірі від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 до 3400 грн), або громадські роботи на строк від 160 до 240 годин, або обмеження волі на строк до 3 років. Водночас із липня 2017 року штраф за вбивство лося становить 80 тис. грн (було 20 тис. грн).

Точних даних про популяцію цієї тварини немає. За даними Держкомстату, в 1991 році у нас налічувалося 14 796 лосів. У лютому 2017 року Семерак оцінював поголів’я сохатих в Україні в 2-6 тисяч. Як би там не було, лосі дуже поширені на Київщині: час від часу вони потрапляють під колеса автомобілів на трасах і навіть заходять у столицю.

На Закарпатті лісничі вбили рись із Червоної книги

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *