Вдруге Пулітцерівську премію отримав фотограф українського походження

Можливо, більшості не знайоме ім’я Деніела Берегулака, австралійського фотографа з українським корінням (народився в сім’ї українських емігрантів неподалік Сіднею). Однак його світлини, надруковані у найрізноманітніших журналах, газетах та виданнях, запам’ятали мільйони читачів.

Він постійно перебуває в найгарячіших точках планети, ризикуючи життям, аби розповісти історії реальних людей, щоб ми перестали сприймати чуже лихо як просту статистику…

У 2010 році Деніел вперше номінувався на одну з найпрестижніших премій у галузі журналістики за фоторепортаж про повінь у Пакистані.

У 2015 році він таки отримав заслуженого Пулітцера, проживши декілька місяців в Африці, де епідемія Ебола забрала життя понад 10 тисяч людей. Його фотографії передають жахливі ситуації, складне становище, в яке потрапили ці бідолашні люди, а також нелегкі будні тамтешніх медиків.

10 квітня Деніел отримав другу Пулітцерівську премію за репортаж про неймовірно жорстоку кампанію на Філіппінах, яку розпочала місцева влада проти наркотиків.

Впродовж 35 днів йому вдалося сфотографувати 57 вбивств наркозалежних людей та дилерів, здійснених групою громадян, котрі взяли правосуддя у свої руки, мотивовані висловлюванням президента “Вбити їх усіх!”. Деніел також спілкувався зі свідками та родичами жертв.

“Щовечора я натрапляв на людей, які стали жертвами безжальних, санкціонованих державою, вбивств і загинули від рук поліції чи громадян, які взяли на себе роль месників. Щодня ти намагаєшся відшукати справедливість, правосуддя. Ти йдеш його слідами, але сліди, на жаль, починаються зі смерті”, – таким було вравження Деніела від побаченого.

Підготувала Світлана КОВАЛЬОВА

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *