Маємо вітчизняну тест-систему для виявлення коронавірусу. Її розробив Інститут молекулярної біології НАНУ
Інститут молекулярної біології та генетики Національної академії наук України розробив тест-систему для виявлення коронавірусу COVID-19, повідомляє пресслужба НАНУ.
В січні 2020 року, одразу після появи інформації про епідемію нового коронавірусу в провінції Хубей Китайської народної республіки, вчені Інституту молекулярної біології і генетики НАН України за завданням Ради національної безпеки і оборони України почали роботу над створенням вітчизняних тест-систем для діагностики коронавірусу 2019-nCoV. За цей час в Інституті вдалося провести дизайн і синтез 4-х нуклеотидних праймерів, які відповідають найбільш специфічним послідовностям в геномі даного вірусу.
На даний час розроблена в НАН України тест-система, яка не підпадає під патентну охорону закордонних тест-систем, готується до випуску на базі Інституту молекулярної біології і генетики НАН України.
Слід також додати, що 11.03.2020 створено робочу групу з проблем (наслідків) поширення коронавірусу SARS-CoV-2 в Україні, до якої увійшли провідні вітчизняні вчені.
Крім того, раніше в Національній академії наук України розроблено і впроваджено низку препаратів для використання у медичній практиці, зокрема із противірусною дією. Одним із таких препаратів є Аміксин – імуномодулятор і противірусний засіб. Він стимулює утворення в організмі α-, β-, γ-інтерферонів, підсилює антитілоутворення, знижує ступінь імуносупресії відносно широкого спектра вірусних інфекцій. Зокрема доведено його високу противірусну активність до вірусів – збудників: грипу (зокрема високопатогенного пташиного грипу H5N1), гострих респіраторних захворювань, гепатитів, герпесу тощо.
Нагадаємо, що у світі вже багато вчених долучилися до створення тест-систем цієї нової недуги. У Таїланді розробили новий тест на наявність коронавірусу — результат через 30 хвилин і планують розпочали клінічні випробування вже наступного місяця.
Американський діагностичний підрозділ компанії Roche Holding AG розробив новий експрес-тест на коронавірус у 10 разів швидший за наявний.