Майже три тисячі студентів-медиків не з’явилися на міжнародний іспит. МОЗ заявляє про саботаж

Студенти 3 курсу спеціальності «Медицина» вперше складали міжнародний іспит з основ медицини (IFOM) як частину Єдиного державного кваліфікаційного іспиту.

Іспит проходив у 21-ому закладі вищої освіти протягом 1-3 липня, інформує МОЗ. Більшість студентів складали іспит 1 липня – понад 8 тисяч третьокурсників, 2 липня – понад 3,5 тисячі, а 3 липня – 750 студентів. Водночас із п’яти університетів, що саботували складання іспиту у перший день, три виявили бажання скласти його на другий день.

Найкраще склали тест студенти Тернопільського національного медичного університету, Національного медичного університету імені О.О. Богомольця та Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.

Складала тест і перевіряла результати найавторитетніша у світі міжнародна атестаційна агенція – Національна рада медичних екзаменаторів (NMBE, США). За оцінками NBME, середній відсоток правильних відповідей українських студентів 3 курсу – 30,24%.

-Цим іспитом ми фактично розпочали нову еру в медичній освіті в Україні. Одночасно це кінець епохи продажу дипломів лікаря. У цьому абсолютно чітко переконались і студенти, і викладачі, і керівники медичних ЗВО. Загальна оцінка складання іспиту невтішна: іспит студенти склали, але стара система медичної освіти його провалила. Це доводить безпрецедентний спротив і саботаж, якого не було за жодного іншого іспиту до цього, – сказав заступник міністра охорони здоров’я України Олександр Лінчевський.

Загалом IFOM склали 10 099 студентів. Із 2783 студентів, що не з’явились на іспит, 45 надали докази поважних причин.

Нагадаємо, що цьогоріч у деяких медичних вишах пройшли акції протесту. Наприклад, 6 червня, біля університету ім. В.Н. Каразіна протестували студенти-медики, які не захотіли складати IFOM або ЄДКІ (Єдиний державний кваліфікаційний іспит).

IFOM цього року третьокурсники складали вперше згідно наказу Міністерства охорони здоров’я. Він є обовязковим. Хоч деякі викладачі стверджують, що у світі немає практики використання американського іспиту IFOM, як обов’язкового. Здебільшого, у 99% випадках він є добровільним.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *