Лікар пояснила, чим коронавірус в Україні відрізняється від китайського і європейського

Чим український штам коронавірусу відрізняється від європейьского та китайського, чи буде новий карантин, як треба відпочивати біля води у період пандемії та що треба врахувати під час зборів за кордон.

Про це розповіла докторка медичних наук, професорка кафедри дитячих інфекційних хвороб НМУ імені О.О. Богомольця Оксана Виговська в інтерв’ю “Главреду“.

Протягом декількох останніх днів в Україні постійно фіксують високу кількість нових випадків COVID-19. Оксана Виговська розповіла про причини росту захворюваності.

З одного боку, це пов’язано з тим, що ми відмічаємо зростання кількості тестувань. Якщо порівнювати, початок квітня, 200-300 тестів на добу, а сьогодні біля 12-15 тисяч тестувань на добу, то відмічається збільшення об’єму тестувань в десятки разів. Наприклад, в Україні 26 червня проведено 27154 тестування на коронавірус, з яких 13916 тестів методом ПЛР (полімеразно-ланцюгова реакція, яка виявляє ДНК та РНК вірусу в організмі. – Главред), відповідно, чим більше тестувань, тим більша кількість виявлених та лабораторно підтверджених випадків.

Другий момент пов’язаний із збільшенням кількості звернень з симптомами коронавірусної хвороби, та з приводу пневмоній. Третій – зростання кількості госпіталізацій як хворих з діагностованою хворобою, так і з підозрою на коронавірусну хворобу або з пневмоніями. Четвертий момент полягає у тому, що широке застосування ІФА-тестувань (імуно-ферментний аналіз для визначення наявності антитіл до коронавірусу. – Главред) також призводить до зростання виявлення захворілих, оскільки виявлення відповідних антитіл (класів М, А) до коронавірусу COVID-19 передбачає наступне ПЛР-дослідження. П’ятий момент – захворювання може бути розтягнуте у часі, коли можуть бути періоди в межах одного епізоду, у яких кількість хворих стабільна (так зване плато), підвищена та знижена. Тобто це коливання впродовж одного епізоду захворюваності.

“Збудник коронавірусної хвороби COVID-19 мутує, і особливість його мутації в тому, що виникає багато його варіацій (серотипів). Є серотипи більш агресивні, які викликають більш важкі хвороби, високу частоту ускладнень (на початку пандемії), і є відносно легкі”, – пояснила лікарка.

За її словами, серотипи в Україні відрізняються від тих, що були в Китаї та Італії. Виговська зазначила, що вони слабші, тому клінічна картина пацієнтів має легший перебіг.

Коронавірусна інфекція в заражених в Україні має легший перебіг, ніж в Італії та багатьох інших країнах. Це пов’язано з тим, що перші випадки були завезені з Австрії, Франції та Німеччини.

“На наше щастя, серотипи у нас європейські, але не з Італії, чого ми боялися, тому що там вони якраз агресивні. І оскільки серотипи, які були завезені, слабші, тому клінічна картина наших пацієнтів протікає легше, менша частота розвитку ускладнень, менше важких і критичних пацієнтів, менше хворих, які потребують штучної вентиляції легень. Звичайно, люди гинуть і в нас, але летальність значно менша, якщо порівнювати з іншими країнами”, – розповіла професорка.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *