Красилівка на розпутті

До «Українського репортера» звернулася група мешканців Красилівки Броварського району. Селяни розповіли про те, що їхній сільський голова Раїса Нагібіна та депутати прийняли рішення приєднати село до територіальної громади Великої Димерки, нехтуючи думкою своїх односельців.

Ми побували у Красилівці. Намагалися з`ясувати, чому тут не можуть порозумітися із місцевою владою. Серед причин – недостатня роз`яснювальна робота серед населення, зведення рахунків між певними групами мешканців села.

Що кажуть у селі? Ще 2015 року на сесії сільрада ухвалила рішення про об`єднання Красилівки в одну територіальну громаду з селом Калинівкою. І ось з невідомих причин 13 жовтня минулого року сесія сільради рішення про приєднання до Калинівки визнала таким, що втратило чинність. А через два тижні, 28 жовтня 2016 року, Красилівська сільрада приймає пропозицію щодо приєднання до Великодимерської територіальної громади. А чи хоче цього громада села? Як запевняють сільські активісти, ніхто її про це не питав. Не було ні громадських слухань, ні зборів села.

Щоправда, депутати опитували жителів Красилівки, в якій територіальній громаді вони хочуть бути. Але опитування охопило лише 42,7 відсотка виборців. Результати його сумнівні, бо нібито 95 відсотків опитаних виявили бажання приєднатися до територіальної громади, центром якої є село Велика Димерка. А насправді люди хочуть, щоб їхнє село належало до територіальної громади Броварів, бо ж місто це набагато ближче до Красилівки.

Крім того, красилівці турбуються про ефективне медичне, соціальне обслуговування села, хвилюються, чи не доведеться їхнім учням ходити до школи за понад десять кілометрів тощо. Та й узагалі не розуміють, як це влада, тобто сільські депутати на чолі з головою, можуть без відома громади змінювати свої рішення як їм заманеться. То вони йдуть до Калинівки, то до Великої Димерки. І ніхто не спитав думки простих жителів села. А вони, виявляється, хочуть бути в одній територіальній громаді з Броварами. Тож і почали вимагати, щоб сільрада скасувала рішення про приєднання Красилівки до Великої Димерки.

Це питання було винесено на засідання чергової сесії Красилівської сільради, яка відбулася 23 січня нинішнього року. Крім сільського голови Раїси Нагібіної та депутатів, на ній були присутні виконувач обов`язків голови Броварської райдержадміністрації Юрій Плакся, депутат обласної ради Олег Кищук, голова Великодимерської сільської ради Анатолій Бочкарьов, депутати райради. Проте, попри бажання частини жителів села визнати рішення сесії сільради про входження Красилівки до Калинівської громади таким, що втратило чинність, цього зроблено не було. Та й не могло бути, адже виявляється, чинним законодавством таке не передбачено.

А як же тоді виглядає ситуація, що склалася з Калинівкою, коли вже нібито й надумала красилівська влада об`єднуватися з цим населеним пунктом в одну територіальну громаду, а потім раптом передумала?

Насправді ж, як розповіла сільський голова Раїса Нагібіна, це не вона раптом передумала об`єднуватися з Калинівкою, це в Київській обласній державній адміністрації визнали таке територіальне об`єднання неперспективним. А з Броварами об`єднатися в одну територіальну громаду Красилівка не може, оскільки між ними немає спільних територіальних меж, тож таке об`єднання можливе або через Калинівку, або через Требухів.

Звинувачення в тому, що сільський голова і депутати не прислухалися до думки своїх односельців, Раїса Леонідівна також відкидає, адже було проведено опитування майже всіх мешканців села, і більшість погодилися з доцільністю приєднання до громади Великої Димерки. Та й узагалі люди, які звинувачують її та депутатів в одноосібному, волюнтаристському прийнятті рішень на користь своїх інтересів, зводять у такий спосіб рахунки із нинішніми представниками місцевої влади. Десь вони перейшли їм дорогу, стали на перешкоді якогось сумнівного бізнес-плану тощо.

Таке цілком можливе, бо всім догодити не можна, завжди будуть незадоволені й такі, що завжди стоятимуть на своєму. І все ж таки невеличка групка осіб не могла б суттєво впливати на настрої громади, якби сільська влада більше працювала з красилівцями, не просто опитувала односельців, а проводила громадські слухання, збори села, інші публічні заходи. А ще варто було б запросити на зустрічі з громадою представників офісу реформ, які кваліфіковано відповіли б на питання, що хвилюють людей. Адже цілком природно, що будь-які нововведення, нехай навіть найпрогресивніші, насторожуватимуть.

Щоправда, сільський голова Красилівки Раїса Нагібіна запевнила, що остаточно питання щодо приєднання очолюваного нею села до Великодимирської територіальної громади ще не вирішено. Вона і депутати надолужать прогаяне й проведуть громадські слухання та інші заходи, які допоможуть знайти спільну мову з людьми.

Відеосюжет на тему об`єднання громад дивіться ТУТ

Алла ТОПЧІЙ

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *