Молодіжні ради у громадах: що зроблено

В Івано-Франківську відбувся фінальний форум «Форми участі молоді в умовах воєнного часу», який став підсумковою подією річної роботи програми «Незламна молодь: Молодіжні ради».

У ній взяли участь 10 громад з 5 областей України. Як працювала програма, що вона дала молодіжним радам, як впливає на розвиток громад, – про це розповіла керівниця програми «Незламна молодь: Молодіжні ради»Леся Голояд.

Форум, організований Українською асоціацією молодіжних рад, який відбувся в Івано-Франківську 24-26 травня, підбив підсумки річної роботи програми «Незламна молодь: Молодіжні ради». Він став платформою для співпраці між молоддю та владою, молодіжними радами (в тому числі представниками органів учнівського самоврядування, молодіжних громадських організацій, органів студентського самоврядування та інших громадських об’єднань) та органами, при яких вони створені.

Участь у форумі взяли участь понад 70 представників молодіжних рад та влади з 10 громад-учасниць програми, ментори, партнери, експерти, представники органів місцевого самоврядування громад-учасниць проєкту, представники міністерств, обласних адміністрацій, народні депутати, команди УАМР та офісу IRI, зацікавлені стейкхолдери.

Перш за все, це було живе спілкування, презентація результатів, обмін досвідом та успішними кейсами роботи в умовах війни. Молодіжні ради розповіли, як завдяки програмі вони змогли посилити свої компетенції у векторах взаємодії з владою, командотворення, кооперації молодіжних рад та молодіжних центрів, стажування в органах місцевого самоврядування, залучення молоді до суспільно-політичних процесів, адвокації, роботи з внутрішньо переміщеною молоддю та молодими ветеранами.

В рамках програми молодіжна рада Здолбунова розробила та втілює інформаційну кампанію для молоді всієї громади. Представники ради відвідують школи в громаді та розповідають більше про можливості для молоді, актуальні ініціативи та проєкти. Рада сформувала базу активних громадських організацій у громаді, які можуть бути цікавими для молоді, та запустила Телеграм-канал, де поширює актуальні для учнівської молоді.

Команда молодіжної ради Коломиї під час реалізації програми запровадила систему стажування для молодих людей, охочих доєднатися до молодіжної ради.

Молодіжна рада «Майбутнє Славутича» ініціювала проведення навчання для молоді з проєктного менеджменту з метою подальшої реалізації проєктних заявок для розвитку Славутича й громади.

А молодіжна рада Переяславської міської територіальної громади внесла квоти на участь у раді представників молоді з-поміж ВПО. Також в межах програми було розроблено Положення про відділ роботи з ВПО. Такі відділи створюються й працюють і при інших молодіжних радах.

Ці та інші кейси, які можуть слугувати прикладом для інших громад, зібрані в посібнику «Формування голосу молоді: посібник для молодіжних рад», який презентували під час форуму. Також він містить всю інформацію про програму, яка допоможе радам будувати свою роботу в майбутньому:
управління молодіжною радою: від концепції до впровадження,
представництво та діалог: зміцнення зв’язків та участі молодіжної ради з органами місцевого самоврядування та молоддю в громаді,
вплив молодіжної ради на ефективне використання ресурсів для розвитку громади,
додатки й корисні посилання для використання в роботі молодіжних рад.

Під час форуму учасники обговорили перспективи розвитку молодіжних рад після завершення програми. Приємно було чути, що ради отримали поштовх до подальшого розвитку та інструменти, завдяки яким ефективніше будуватимуть свою роботу та розвиватимуть громади, зможуть поділитися своїм досвідом з іншими.

Ми побачили, що молодь хоче і може долучатися до процесів прийняття рішень, участі в житті громади та відновленні й розвитку країни, впливати на євроінтеграційні процеси. Задля представлення своїх інтересів об’єднується в молодіжні ради, їх мережа стає все більшою. Молодь не просто працює з владою, а й створює інструменти відновлення громад, формує відповідні програми…

Розроблена Асоціацією програма підтримки молодіжних рад, посилення їх спроможності, яка стартувала влітку 2023 року, дозволила їм підвищити рівень співпраці з місцевою владою та обізнаності молоді, громадян про привабливість участі в таких радах, залучення молоді до процесів прийняття рішень на локальному та національному рівнях, а також активного залучення до плану відновлення України.

Наша мета – молодіжну раду в кожну громаду – залишається незмінною. Асоціація планує і надалі розвивати спільноту молодіжних рад, щоб дати їй більше можливостей та інструментів, навичок та знань, необхідних для впливу на порядок денний своєї країни.

Програма «Незламна молодь: молодіжні ради» розроблена Українською асоціацією молодіжних рад та втілюється в межах програми «Мріємо та діємо», яка впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Міжнародним республіканським інститутом (IRI).

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *