Команда проєкту «Українська література в коміксах» розповіла про новації

В Національному музеї літератури відбулася презентація проєкту “Некласична” українська класика: українська література в коміксах”, присвячена Міжнародному дню рідної мови.

У проєкті, здійсненому за підтримки Українського культурного фонду, автори поєднали традиційні педагогічні інструменти роботи над художніми творами та новітні технології і створили комікси/мальописи до 20 художніх творів класичної української літератури (7, 9-11 клас) так, щоб не тільки за допомогою скетчів і малюнків відтворити сюжетний ланцюжок твору, а зацікавити читача, поєднати події художнього твору із сучасністю, висвітливши культурно-історичну епоху України.

Команда проєкту «Українська література в коміксах»: Надія Грачова – керівниця проєкту, очільниця ГО “Простір інноваційних рішень і технологій” та багатьох кроссекторальних проєктів у креативних індустріях; Ольга Ходацька – авторка сценаріїв до коміксів, докторка філософії у галузі освітніх, педагогічних наук, вчителька української мови і літератури гімназії-інтернату № 13 м. Київ; Олена Черкун – креативна дизайнерка.

Організатором презентації була київська “Просвіта”, а співорганізаторами стали Національний музей літератури України, Центральна бібліотека Солом’янського району імені Григорія Сковороди, гімназія-інтернат № 13.

У своєму виступі Ольга Ходацька проаналізувала сюжет різних за жанрами художніх творів українських авторів, відтворений у коміксах: афоризми Г. Сковороди, кіноповість О. Довженка “Україна в огні”, новелу В. Стефаника “Камінний хрест”, соціально-побутову драму І. Котляревського “Наталка Полтавка”, вірш П. Тичини “Я утверждаюсь” та інші.

Народний артист України, скрипаль і композитор, голова київської “Просвіти” зачарував присутніх “Шаленою коломийкою”.

Під час презентації також звучали пісні на слова Григорія Сковороди та на вірші Ольги Ходацької, пролунали й інші популярні композиції.

На світлині: докторка філософії Ольга Ходацька – авторка сценаріїв до коміксів.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *