Керівники трьох сіл Київщини розкажуть в суді, хто і як “закопував” гроші на дорогах

Наближається до розв’язки гучна справа щодо “закопування” на Київщині  бюджетних грошей в асфальт. Завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом розкрадання 2, 4 мільйона гривень, виділених державою на ремонт доріг у Київській області.

Суть: упродовж 2017-2018 років службові особи сіл Нові Петрівці, Новосілки та Хотянівка Вишгородського району Київської області підписали акти приймання виконаних будівельних робіт з директором підрядної організації, що займається ремонтними роботами, та перерахували на рахунки товариства понад 20 мільйонів. Про це повідомляє столична прокуратура.

Встановлено, що полагодили дороги неякісно, а обсяг ремонту не відповідає відомостям, зазначеним у документах. Збитки становлять понад 2,4 млн. гривень.

За результатом розслідування очільникам цих трьох сіл повідомлено про підозру за ч.1, 2 ст. 367 Кримінального кодексу України. Після ознайомлення стороною захисту з матеріалами кримінального провадження обвинувальні акти відносно причетних осіб буде направлено до суду для розгляду по суті.

Як вже розповідав “Український репортер”, фахівці Північного офісу Держаудитслужби провели ревізію фінансово-господарської діяльності Служби автомобільних доріг у Київській області за період з 1 березня 2018 року по 31 березня 2019-го та ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Служби за період з 1 березня 2015-го по 28 лютого 2018 року.

Як господарювали шляховики? Супер! Встановлено фінансових порушень на загальну суму майже 29 мільйонів гривень, в тому числі порушень, що призвели до втрат фінансових ресурсів, на суму майже 487 тисяч гривень.

Є і конкретні фірми, які “поліпшували” дороги. Підрядні організації ДП «Київське обласне дорожнє управління» ПАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» та ПрАТ «Коммунтранс» завищили вартість фактично виконаних робіт з експлуатаційного утримання доріг, збитки Служби становлять майже 487 тисяч гривень.

Цікаво, хто і коли компенсує збитки? Чому досі винуватці не заплатили ці кошти з власної кишені?

У бухгалтерському обліку Служби встановлено заниження кредиторської заборгованості на загальну суму на понад 26 мільйонів гривень; завищення вартості необоротних активів (капітальних інвестицій) на загальну суму майже 1,3 млн грн; заниження в обліку вартості активів (незавершеного будівництва) на суму понад 591 тисячу гривень.

На цю тему також читайте:

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *