“Якщо я поїду з Майдану, то завтра не буде України!”

У Святошинському суді столиці свідчення дав Володимир Голоднюк, батько Устима Голоднюка, Героя України, який загинув 20 лютого 2014 року на Інститутській.

Родина Голоднюків — із Збаража, що на Тернопільщині. Устим навчався у Львівському державному ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут, згодом — у Бережанському агротехнічному інституті. Під час Майдану хлопець приїхав до Києва захищати демократію. Його записали до 38-ї сотні Самооборони.

– Почувши, що 18 лютого розпочалася кривава розправа над майданівцями, я не зміг вже бути удома і поїхав до Києва, до сина, ­- розповідав у суді Володимир Голоднюк. – Зустрілися з Устимом біля входу до КМДА, і тоді ж почув від нього: “Якщо я поїду з Майдану, то завтра не буде України!”. Я залишився із сином…

Батько Устима розповідав, що протягом тривалого часу намагався розшукати очевидців, які б бачили момент загибелі сина, однак пошуки були невтішними. Є низка фрагементів відео, на яких видно, як хлопець у голубому шоломі намагається надати допомогу пораненому майданівцю.

Володимир Голоднюк говорить, що на першому етапі розслідування не довіряв слідству, тому й не поспішав передавати для експертизи автоматну кулю, яку знайшов біля Жовтневого палацу (зробив це лише у листопаді 2016-го). Він розпочав власне розслідування убивства сина — шукав світлини тих подій, відеосюжети, записував свідчення очевидців… У нього вималювалося чимало версій — хто і звідки стріляв по майданівцях. Одна із них — вогонь вели снайперські групи. Але це були лише припущення, і їх з часом, після оприлюднення відеозапису розстрілу на Інститутській, Володимир Голоднюк відхилив.

Як відомо, прокуратура обвинувачує в убивстві майданівців колишніх “беркутівців”. Нині на лаві підсудних п’ятеро осіб. Ще 20 екс-“беркутівців” перебувають у розшуку.

Заслухавши свідчення Володимира Голоднюка, суд не зміг продовжити процес. У залі з’явилися громадські активісти з плакатами про те, що убивці Небесної сотні мають бути покарані. Утім, деякі гасла були дивними: наприклад, на одному з плакатів було написано: “Чому судять не псів системи, а патріотів?”. Це підсудні “беркутівці” – патріоти?

А коли молоді активісти, які до того ж влаштували в судовій залі ще й такий собі флешмоб на тему “поранених майданівців” із нібито закривавленими головами, то спалахнула гостра суперечка між родичами Героїв Небесної сотні й учасниками цієї специфічної вистави. Мовляв, чи доречними є сміх та реготи в такій ситуації, особливо коли щойно тут виступив із страшними свідченнями Володимир Голоднюк? І чому перешкоджають продовжувати судовий процес? Родичі Героїв Небесної сотні були незадовлені тим, що через ось такий протест суд змушений був перенести засідання.

Леонід ФРОСЕВИЧ

Фото автора

Like

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *