Грандіозна конференція стартапів 4YFN у Барселоні. Що покаже Україна
Наступного тижня в Барселоні щорічний Всесвітній мобільний конгрес (Mobile World Congress) буде обговорювати новітні тенденції у світі телекомів – від 5G та інтернету речей до «Цілей сталого розвитку», а також те, як мобільні технології можуть допомогти.
Виробники смартфонів традиційно демонструють свої новинки, але цього року тільки Samsung обіцяє представити щось революційне – широко анонсований Galaxy S9. Чому ж відвідувачі знову поспішають купити квитки до Барселони?
Цьогоріч грандіозна конференція стартапів 4YFN відчинить двері уп’яте – 600 стартапів презентують свої винаходи в Барселоні, їх побачать близько 20 тисяч гостей. Колись конференція стартувала як захід в рамках MWC, але величезна кількість відвідувачів приїжджає до Каталонії не тільки для ознайомлення з новими моделями смартфонів та додатками для них.
Останніми роками 4YFN перетворилася на незалежну, всесвітньо відому подію для стартапів. Цьогоріч Сергій Вакарін, голова правління #UkraineIS та президент #Winton, анонсує участь близько 10 компаній з України у 4YFN та MWC, п’ять з них – з окремими виставковими стендами: #Yaskravo, #Senstone, #Epom Apps, #Unifun, #Visicom.
Крім Барселони, конференції 4YFN вже проводилися в Сан-Франциско, Шанхаї, Тель-Авіві. В очікуванні нових технологій, які будуть представлені 26-28 лютого, ми спробували з’ясувати, на якому етапі перебувають деякі стартапи, які брали участь у конференції в попередні роки.
У 2016 році в Барселоні представили свої проекти відразу три країни Середньої Азії, що пройшли регіональний відбір конкурсу Global Mobile Challenge, який проводиться в рамках 4YFN. Платформа ArtAsian з Киргизії – місце, де майстри з Центральної Азії можуть продавати вироби кустарного промислу (одяг та аксесуари). Метою проекту було привернути увагу англомовних відвідувачів до культури й традицій Казахстану, Киргизії, Таджикистану, Туркменістану та Узбекистану.
Команда Казахстану презентувала проект mDirect. Цей сервіс для пошуку та придбання автозапчастин дозволяє користувачеві швидко й ефективно знаходити кращі пропозиції щодо потрібних комплектуючих. Узбекистан представляла команда з безкоштовним додатком для бронювання столу в ресторані Stolik. Завдяки участі в 4YFN проекти широко висвітлювала місцева пресаі, кожен з них отримав від 10 до 25 тисяч доларів на розвиток проекту.
У самій Барселоні Marfeel стала всесвітньо відомою компанією після участі в конференції. Українські організації Joinfo Media та UkraineIS – серед користувачів сервісів Marfeel для веб-сайтів.
Деякі програми 4YFN спеціально розроблені для стимулювання соціального підприємництва. 4YFN та Барселонський акселератор соціальних інновацій Ship2B недавно запустили Social Innovation Challenge, щоб вибрати три стартапи для шестимісячної програми прискореного розвитку. Одним з переможців цього року став Mouse4all – продукт, який дозволяє людям з серйозними фізичними вадами використовувати планшет або телефон Android, не торкаючись екрана.
У Барселоні в рамках 4YFN велику увагу приділено стартапам. 1 березня програма Startupbootcamp Scale San Francisco вирушає до Барселони на один із днів FastTrack – це міжнародне турне з підтримки регіональних талантів. Дні FastTrack у 2018 році також пройдуть у Центральній і Східній Європі – вже намічено «десанти» до Києва, Варшави, Таллінна.
Крім пітчингу стартапів, будуть також широко обговорюватися технічні тенденції – особливо цікавими обіцяють бути саміти з питань цифрової охорони здоров’я та правових питань для стартапів. А що ми можемо очікувати в майбутньому від блокчейна, IoT та штучного інтелекту? Скоро отримаємо відповіді на 4YFN.
Правда, це яскраво? Так, це Yaskravo! Стартап із такою назвою – одна з українських компаній, які беруть участь у 4YFN.
Так, важко виступати після презентації довгоочікуваного Samsung Galaxy S9. Але наші й це вміють! Ролик, яким поділилися засновники цього яскравого стартапу, доводить, що й після S9 можна здивувати аудиторію.
Вам хочеться побачити більше таких фантастичних роликів? Для компаній – учасників 4YFN та MWC це повсякденне життя.
Підтримайте наших сміливих та креативних творців майбутнього тут