Горілка подорожчає до 51 тисячі гривень. Якщо ви за кермом

Ухвалений сьогодні Верховною Радою закон про кримінальні проступки значно розвантажить слідчих, адже дозволить розслідувати нетяжкі злочини за спрощенню процедурою.

Як передає «Український репортер», про це повідомив заступник міністра внутрішніх справ Вадим Троян.

Він зазначив: «До прийняття цього законопроекту тільки слідчі здійснювали досудове розслідування за всіма заявами та повідомленнями, в яких містяться відомості про кримінальні правопорушення. Після введення поняття «кримінальний проступок» та спрощеної процедури його розслідування слідчі зможуть сконцентруватися на розкритті тяжких та особливо тяжких злочинів».

Сайт МВС пояснює: до кримінальних проступків віднесено такі поширені злочини як некваліфіковані крадіжки, незаконні дії з наркотичними засобами без мети збуту, хуліганство тощо (закон набуває чинності 1 січня 2020 року).

До цієї ж таки категорії належатиме керування транспортним засобом у стані сп’яніння. За це встановлюється покарання у вигляді штрафу від 17 тис. до 34 тис. гривень і заборона керувати до трьох років. При повторному порушенні – до 51 тис. грн. із забороною керувати від двох до трьох років.

Згідно із законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» розслідувати кримінальні проступки будуть дізнавачі – службові особи підрозділу дізнання органу Нацполіції.

«Розслідування буде проводитись у формі дізнання зі спрощенням процедури, включаючи скорочені строки – не більше 72 годин з моменту повідомлення особі про підозру чи затримання, або в інших випадках терміном до одного місяця», – уточнив Вадим Троян.

За його словами, підозрюваного у вчиненні кримінального проступку зможуть затримати: до 72 годин – якщо чинить опір правоохоронцю, відмовляється припинити порушення, намагається втекти; на 24 години – якщо особа нетвереза та може завдати шкоди собі або навколишнім.

Прокурор зобов’язаний не пізніше трьох днів після отримання повідомлення про підозру разом із матеріалами дізнання (а якщо затримали нетверезого підозрюваного – протягом 24 годин) або закрити кримінальне провадження, або повернути матеріали дізнавачеві та подовжити строк дізнання, або звернутися до суду з обвинувальним актом. А в разі наявності ознак злочину – направити провадження для проведення досудового слідства.

Like

Serg

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *