“Червона книга”- не указ. Браконьєри продовжують масовий відстріл лосів
Незважаючи на те, що з 4 січня 2018 року лось європейський (Alces alces) занесений до Червоної книги, і полювання на нього карається законом, у багатьох регіонах України триває відстріл цих тварин. Лише цього тижня стало відомо про кілька злочинів.
На Житомирщині біля села Будо-Вороб’ї Малинського району місцеві жителі знайшли в лісі останки двох убитих самців лося.
Поліцейські та екологи, яких викликали люди, знайшли голови, ратиці, тельбухи та шкури. Це свідчить про те, що браконьєри нашвидкоруч розбирали туші, цінне і дороге м’ясо (від 700 грн/кг за філе) забрали з собою.
Правоохоронцям вдалося вийти на слід злочинців, проти них порушили кримінальну справу.
Аналогічний злочин у ніч з 3 на 4 лютого стався на Чернігівщині. В лісі на території Городнянського району браконьєри застрелили вагітну самку лося. Екологи стверджують, що вони були оснащені приладами нічного бачення.
Тушу розібрали прямо на місці, поліція знайшла нутрощі і… два ембріони. Делікатесне м’ясо вивезли позашляховиком. Хто ці браконьєри, екологи вже встановили, вони не перший раз скоюють аналогічні злочини на території області, однак постійно уникають відповідальності. Проти вбивць самки лося та дитинчат порушили кримінальну справу.
Нагадаємо, що за вбивство червонокнижної тварини, згідно зі ст. 248 Кримінального кодексу України, передбачено покарання – штраф у розмірі від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 до 3400 грн), або громадські роботи на строк від 160 до 240 годин, або обмеження волі на строк до 3 років. Водночас із липня 2017 року штраф за вбивство лося становить 80 тис. грн (було 20 тис. грн).
Точних даних про популяцію цієї тварини немає. За даними Держкомстату, в 1991 році у нас налічувалося 14 796 лосів. У лютому 2017 року Семерак оцінював поголів’я сохатих в Україні в 2-6 тисяч. Як би там не було, лосі дуже поширені на Київщині: час від часу вони потрапляють під колеса автомобілів на трасах і навіть заходять у столицю.