Будуть судити неформального керманича Ірпеня. Справа Карплюка – у суді

До Ірпінського міського суду Київської області прокуратура направила обвинувальний акт стосовно колишнього Ірпінського міського голови Володимира Карплюка за фактом розтрати чужого майна шляхом зловживання службовим становищем на суму понад 250 тисяч гривень.

Процесуальне керівництво у вказаному кримінальному провадженні здійснював Ірпінський відділ Києво-Святошинської місцевої прокуратури.

“Український репортер” нагадує, що йдеться про того самого Карплюка, який у 2017-му  обіцяв на знак протесту зимувати біля ганку Київської обласної прокуратури.

Це той Карплюк, який намагається заблокувати діяльність Гостомельської об’єднаної територіальної громади.

https://www.facebook.com/ukrreporter/videos/919082511599658/

Із його “цирковою” зимівлею три роки тому якось не склалося, бо навіть і добу не протримався карплюківський смішний наметовий табір з подушками і пряниками, чим викликав сарказм та іронію з боку багатьох опонентів. Промовивши свої гнівні слова на адресу прокурора області Дмитра Чібісова, Володимир Карплюк поїхав зі столиці назад до свого Ірпеня, щоб далі керувати містом.

Також нагадаємо, що три роки тому генпрокурор Юрій Луценко під час наради, звертаючись до прокурора Києво-Святошинської місцевої прокуратури Юрія Дмитруня, жорстко висловився щодо криміногенної ситуації в Ірпінському регіоні: тут – “поєднання криміналітету з правлячими хабарниками. Всі про це знають… Ірпінь – точка місцевого Чикаго ”.

Час од часу правоохоронці навідувалися до Ірпеня, проводили слідчі дії. А бувало, що приїжджали з обшуками до міської ради у рамках досудового розслідування кримінального провадження (зловживання владою або службовим становищем).

У 2017-му народний депутат України, журналістка Ольга Червакова під час звіту генпрокурора Юрія Луценка у парламенті запитала його про долю кримінальних розслідувань щодо “земельної корупції” в Бучі та Ірпені.

– Щодо Ірпеня слідство знаходиться ще на першому етапі розслідування. Слідчі та експерти вивчають ситуацію з ірпінськими лісами. Там є чим займатися слідчим, – відповів генпрокурор.

Мине час й Ірпінь все рідше фігуруватиме в інформаційних стрічках про розслідування. Можна було запідозрити, що прокурорсько-поліцейські неприємності, тобто давнішні розслідування, стали обходити Карплюка стороною.

Правозахисник, громадський діяч Віктор Бархоленко висував версію, що на високому рівні погодилися не мати претензій до Карплюка.

За період, коли прокуратуру столичної області очолював Чібісов, у цього відомства було чимало питань до Карплюка. Хоч на певному етапі, на початку своєї каденції в області, Чібісов зовсім не згадував ірпінського мера. Це вже коли Юрій Луценко жорстко розкритикував правоохоронців за бездіяльність на теренах Ірпінського регіону «слідча машина» помчала у бік Ірпеня, говорив Віктор Бархоленко. Ось після цього Карплюк й влаштував акцію протесту із театралізованою сценою зимівлі біля офісу облпрокуратури.

Згодом все менше ставало розголосу про якісь слідчі дії в Ірпені. А коли новим прокурором столичної області став Максим Киричук з Волині, то про Карплюка ніби забули вартові закону.

Депутат Гостомельської селищної ради Юрій Марчук дотримувався думки, що свого часу перед Карплюком влада увімкнула зелене світло, йому, схоже, дали зрозуміти, що є певні гарантії для його політичної діяльності, для проходження у вищу лігу.

Чи варто сьогодні сподіватися на судовий процес щодо Карплюка в розумні терміни? Мабуть, що ні. Не забуваймо, що Карплюк збергіає ричаги неформального управління Ірпенем.  А ця земля та її ресурси здатні задовольнити кого завгодно і будь-які апетити.

І про суд. Феміда не може не дивувати. Ще у 2017-му правоохоронці – працівники Київської місцевої прокуратури №5 спільно з колегами із СБУ – затримали депутата Гостомельської селищної ради Чемериса за підозрою у хабарництві. Чемерис поєднує депутатство з роботою на посаді старшого інспектора відділу з благоустрою Гостомельської селищної ради.

Прокуратура Києва зазначила, що чиновник “зажадав від підприємця грошову винагороду в розмірі 30 тисяч гривень за сприяння в укладенні договору щодо розміщення об’єктів пересувної торгівлі на території Гостомеля. Посадовця затримано після одержання ним другого траншу неправомірної вигоди у сумі 20 тисяч гривень”.

Зазначимо: це – одноепізодна справа. Вона тягнеться в Ірпінському суді вже три (!) роки. Невже “справа Карплюка” буде розглядатися піввіку? Можливо.

А погляньте, з якою “космічною швидкістю” суд слухає справи щодо Гостомельського селищного голови Юрія Прилипка! Два роки тому Київська місцева прокуратура №1 завершила досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно Гостомельського селищного голови. Його підозрюють у розтраті бюджетних коштів, виділених на капітальний ремонт доріг у Гостомелі. Про це проінформувала прес-служба столичної прокуратури.

Правоохоронці стверджують, що місцевому бюджету було завдано збитків на суму понад 700 тисяч гривень, що документально підтверджено. Але і досі немає правової оцінки суду щодо Прилипка.

Це називається знущанням над правосуддям і здоровим глуздом.

Фото на головній: Вони готувалися до «зимівлі» на подвір’ї прокуратури? Мер Ірпеня Карплюк і депутат Ірпінської міськради від “Нових облич” Максим Плешко (в папасі).

Фото “Українського репортера”

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *