Геть футбольну мафію! Поліція влаштувала облаву на організаторів договірних матчів (LIVE, +відео)

В Україні триває масова облава на організаторів договірних футбольних матчів. Загалом відбулося 40 обшуків на території десяти областей України, силовики викрили п’ять організованих злочинних груп, які займалися організацію “замовних” поєдинків, та ставили на них гроші. Про це повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

За його словами спецоперація, спрямована на виявлення осіб, причетних до організації “замовних” футбольних матчів, тривала більше одного року.

Під підозру потрапили гравці, тренери, арбітри, та президенти команд Прем’єр-ліги, Першої та Другої ліги та юніорських команд. Обшуки стосувались 35 клубів.

“До складу злочинних груп увійшли президенти футбольних клубів, колишні та діючі гравці, арбітри, тренери, комерційні структури та громадяни України. Так, оперативники Департаменту захисту економіки Національної поліції України, слідчі Головного слідчого управління Нацполіції та ГПУ встановили понад 320 осіб, які були задіяні в корупційних «схемах» та причетні до вчинення злочинів більше ніж у 57 епізодах” ‑ заявив Арсен Аваков.

За даними FootballHub, слідчі дії проводились у Олександра Севідова (екс-тренера “Металурга”, “Сталі”, “Говерли”, “Карпат”, “Металіста” і “Маріуполя”), Руслана Забранського (наставника МФК “Миколаїв”), арбітрів Євгена Арановського, Віктора Арановського, Олександра Павлюка і Олександра Сахна, футболіста “Балкан” Олександра Райчева.

Рахунки “договірного” матчу заздалегідь були відомі їхнім організаторам ще до його початку. Знаючи майбутній результат гри, вони особисто або через довірених осіб робили ставки на ресурсах букмекерських контор, які зареєстровані в країнах Азії. Махінатори вживали всіх заходів, аби матч закінчився з необхідним їм результатом. Від підкупу гравців, арбітрів, власників клубів до залякування та погроз. Суми “винагород”» за перемогу у матчі або «нічию» коливалися від 30 до 100 тисяч гривень.

“Так, наприклад, представник ПФК “Суми” запропонував арбітру 30 тисяч гривень за “нічию” та 100 тисяч гривень за перемогу клубу у матчі ПФК “Суми” ‑ ФК “Волинь”. У подальшому даний клуб став переможцем, а арбітр одержав обіцяну “винагороду”. Зустріч відбулась в закладі громадського харчування наступного дня після футбольного матчу, під час якої представник футбольного клубу передав арбітру 3900 доларів США”, ‑ повідомив міністр внутрішніх справ.

Також було задокументовано протиправну діяльність і представників МФК “Миколаїв”. У цьому випадку за перемогу у матчі МФК “Миколаїв” ‑ ФК “«Геліос” арбітру було перераховано на картковий рахунок 50 тисяч гривень.

Є затримані, з’явилося відео, як правоохоронці затримують рефері Першої Ліги Олександра Солов’яна.

Особам організаторів планується повідомити про підозру за ч. 4 ст. 368-3 (підкуп особи, яка надає публічні послуги) та ч. 1 ст. 369-3 (протиправний вплив на результати офіційних спортивних змагань) Кримінального кодексу України. Це перший випадок в Україні, коли до відповідальності буду притягнуті не тільки гравці футбольних клубів, але і організатори.

У 2015 році в Україні прийняли так званий “закон Павелка” про боротьбу з договірними матчами у футболі, за ним учасників і організаторів договірних матчів чекає кримінальна відповідальність.

Комітет етики та чесної гри Федерації футболу України, який виявляє договірні матчі, очолює італієць Франческо Баранка. За даними поінформаваних джерел, саме матеріали цього комітету, передані в правоохоронні органи, стали підставою для проведення слідчих дій.

На даний час в українському футболі існує чотири ліги, у якій приймають участь 52 футбольні клуби.

Фото FIFA

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *