Знесення наметів біля Ради було незаконним. Суддя дозволив лише обшук (+відео)
Демонтаж наметового містечка на вулиці Грушевського біля Верховної Ради і затримання протестувальників 3 березня було незаконним, оскільки суд дозволив поліції лише оглянути намети. Про це повідомив народний депутат Мустафа Найєм.
Він стверджує, що затримання людей в суботу не мало під собою жодного юридичного обґрунтування. І виклав у мережу фото рішення суду за підписом судді Білоцерковця, на підставі якого силовики знесли наметове містечко. З документа випливає, що слідчим дають дозвіл на огляд наметів з метою знайти причетних до нападу на поліцейських під Верховною Радою 27 лютого. І аж ніяк не знесення самого наметового містечка та затримання людей.
“Згідно з офіційними даними, в суботу було затримано 111 осіб та складено лише 4 протоколи про адміністративні (!) правопорушення. Оскільки інших проваджень досі не розпочато, очевидно, що у поліції немає доказів скоєння інших злочинів.
З цього випливає, що всі затримання були протизаконними, і єдиний статус, який могли мати затримані на колінах, – це свідки. Але в законодавстві немає жодної норми, яка б давала право правоохоронним органам затримувати свідків події”, – стверджує Найєм.
Нагадаємо, 3 березня силовики знесли наметове містечко. В офіційному повідомленні йшлося:
“Під час проведення слідчих дій та заходів зі звільнення проїзду на вулиці Грушевського у центрі столиці між представниками правоохоронних органів та мешканцями наметового містечка виникли сутички.
Результатом перешкоджанню законним діям поліцейських стала госпіталізація семи працівників Нацполіції”.
Начальник поліції Києва Андрій Крищенко заявив, що жодного штурму наметового містечка не було, спецпризначенці «лише забезпечували роботу слідчих оперативних груп».
У наметах вдалося знайти 9 гранат РГД-5, «коктейлі Молотова» та 5 димових мін. Водночас затримали 111 мешканців табору. З них 15 мали посвідчення ветеранів АТО. У соцмережах викликало хвилю обурення фото людей, які на колінах стояли в снігу на 11-градусному морозі.
Речник МВС Артем Шевченко пояснив, що це аж ніяк не було “приниженням людей”.
“Щодо зойків про нібито приниження затриманих. Нетривале перебування затриманого на колінах перед посадкою до транспорту – це ніяке не приниження, а загальновживана поліцейськими різних країн тактика забезпечення особистої безпеки співробітника шляхом приведення затриманого у підконтрольне становище, яке виключає можливість раптового нападу на нього. Саме тому, щоб не тримати на холодній погоді затриманих, лежачи на снігу обличчям вниз, було обрано такий спосіб контролю”, – написав поліцейський спікер у Фейсбуку і додав, що затриманим” дозволяли спілкуватися, курити і не били”.
Згодом він додав, що були затримані й нині перебувають під вартою колишні бійці батальйону “Донбас” Костянтин “Герман” Скирда, Сергій “Богуслав” Ластівка та Петро “Водила” Салама.
Їх підозрюють у вбивстві родини фермерів Дегтяренків із Великої Новосілки на Донеччині.
Координатори наметового містечка повідомили про 11 постраждалих внаслідок дій силовиків, яким знадобилася медична допомога. Двом активістам довелося робити хірургічні операції.
Через можливе перевищення поліцейськими своїх службових повноважень прокуратура Києва відкрила кримінальне провадження.