За біометричними паспортами черги. До кінця року видадуть півтора мільйона документів

До кінця 2017 року Державна міграційна служба зможе видати 1,5 млн біометричних паспортів для виїзду за кордон. Про це повідомив голова МВС Арсен Аваков.

“Технічно ми готові. У нас до кінця року будуть постійно зростати потужності. Я думаю, ще близько півтора мільйони паспортів ми зможемо видати до кінця року. Напевне, це задовільний темп видачі”, – сказав міністр.

Сьогодні ж під час звіту у Верховній Раді голова Державної міграційної служби Максим Соколюк повідомив: щодня біометричні паспорти (ID-картки) отримують 10 тис. громадян України.

“А в деякі дні ця цифра перевищує 12 тисяч”, – сказав Соколюк.

З 10 січня 2015 р, коли почалася видача таких документів, їх уже отримали 3,025 млн українців.

Нагадаємо, 6 квітня Європейський парламент проголосував за надання безвізового режиму з Євросоюзом для громадян України. Після певних формальностей і бюрократичних процедур, на практиці “безвіз” запрацює орієнтовно з 11 червня.

Без візи до ЄС – лише за біометричним паспортом

Лібералізація візового режиму стосуватиметься лише тих громадян України, які мають біометричні паспорти (ID-картки). Українці зможуть відвідувати Євросоюз на 90 днів для туристичних, ділових подорожей чи для відвідування друзів і родичів. Водночас спрощений візовий режим не дає права на роботу в ЄС.

В Євросоюзі зауважили, що жителі окупованого Криму зможуть їздити до ЄС без віз лише з біометричним паспортом громадянина України. Про це заявив прес-аташе Представництва Європейського Союзу в Україні Давід Стулік.

Що таке ID-картка

Нагадаємо, що оформлення та обмін паспорта громадянина України у формі ID-карти (крім оформлення паспорта громадянина вперше) коштує 279 грн.

ID-паспорти безкоштовно отримують всі громадяни, яким виповнюється 14 і 16 років. Поміняти паспорт-книжечку на ID можуть такі категорії дорослих українців:

  • ті, кому виповнюється 25 і 45 років – замість вклеювання нової фотографії у старий паспорт;
  • ті, хто офіційно змінив прізвище (вступ в шлюб, розлучення, інші причини зміни прізвища);
  • ті, хто втратив паспорт через крадіжку, втрату або псування.

Видає ID-картки Державна міграційна служба. Для оформлення ID не потрібно надавати фотографії (її зроблять прямо у відділенні ДМС безкоштовно).

ID-паспорт мають № облікової картки платника податків (це робить зайвим паперові довідки з податкової), а також електронний цифровий підпис. За бажанням, туди можна додати відбитки пальців. У новому паспорті немає інформації про укладення шлюбу і місце проживання. ID-карта дійсна 10 років з моменту видачі.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *