В Музеї історії Києва дивовижна виставка абстракціоніста

Петра Лебединця називають художником, який не боїться експериментувати з кольорами і жіночими фігурами. Наприкінці 80-х років минулого століття він закінчив Українську академію мистецтв (тоді ще — Художній інститут) і почав шукати своє творче “я”.

Перейшов спочатку на напівабстрактний живопис, а потім і на чисту абстракцію.

Як зізнається сам художник-абстракціоніст в інтерв`ю ЗМІ, цей стиль цікавий йому тим, що дає глядачам широкий простір для роздумів, а митцю — змогу працювати з гармоніями чистих кольорів.

Творчість Петра Лебединця знають, цінують і колекціонують його твори не лише в нашій країні, а й за кордоном. Він часто виставляє свої, в основному широкоформатні, полотна у Швейцарії, Німеччині та Великій Британії.

Тож цілком природно, що куратор проекту “Kyiv art school”, присвяченого 100-річчю створення Української академії мистецтв, Дмитро Струк вирішив розпочати свій фундаментальний задум, що триватиме з 2017 по 2020 рік, саме з виставки робіт Петра Лебединця.

Офіційне відкриття експозиції знакового майстра пензля відбулося 6 квітня в Музеї історії Києва. Вшанувати митця прийшли відомі художники, серед яких лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка Іван Марчук, мистецтвознавці і просто поціновувачі українського живопису.

Відкриваючи виставку Петра Лебединця і разом з тим проект “Kyiv art scool”, Дмитро Струк наголосив, що організатори заходу мають на меті провести серію ретроспективних експозицій знакових київських художників, які здобули професійну освіту в Києві. Про творчість українського художника-абстракціоніста він сказав, що “митцю вдалося вдихнути нове життя у традиції європейського нефігурального мистецтва на зламі ХХ — ХХІ століття”.

Мистецтвознавці вважають сильною стороною творчості Петра Лебединця те, що він уникає у своїх роботах драматичних колірних поєднань, особливо чорного, завдяки чому створюється позитивна образність його життєрадісних по духу картин. І в цьому їхня особлива чарівність та привабливість.

Алла ТОПЧІЙ
Фото Миколи ПАЛІТРИ

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *