З “бурштинових нардепів” Розенблата і Полякова зняли браслети стеження
Солом’янський райсуд Києва дозволив зняти електронні браслети стеження з народних депутатів Борислава Розенблата і Максима Полякова, які є фігурантами так званої “бурштинової справи”.
Водночас суд продовжив такі зобов’язання нардепів, як приходити на виклик детектива, прокурора чи суду; повідомляти про своє місце перебування; здати закордонні паспорти; утримуватися від спілкування з людьми, причетними до справи.
Нагадаємо, у грудні 2017 року суд дозволив Розенблату відлучатися з Києва та Житомира без дозволу правоохоронців.
6 липня Регламентний комітет Верховної Ради підтримав подання Генпрокуратури на зняття недоторканності з народного депутата Максима Полякова, а 7 липня – з Борислава Розенблата.
Їх звинувачують у тому, що вони вимагали хабара у розмірі $200 тисяч від іноземної компанії, яка хотіла займатися видобутком каміння в Україні за зменшеною рентою, та лобіюванні законопроектів, які стосуються видобутку “сонячного каменю”.
Депутати вже отримали частину грошей лише за реєстрацією відповідного законопроекту. Його автором є Розенблат.
Через Держлісагентство, Держгеокадастр, Державну службу геології та надр, прокуратуру і суди нардепи планували отримати в Житомирській і Рівненській областях землі лісогосподарського призначення нібито для рекультивації через незаконний видобуток бурштину.
Насправді ж там планувалося вести видобуток у промислових масштабах. Бурштин мали вивозити з України за заниженими цінами, а прибуток – ділити.
Викрити депутатів допомогла так звана “агент Катерина“.
10 липня фракція “Блоку Петра Порошенка” виключила Розенблата зі свого складу. 11 липня Верховна Рада дала згоду на зняття з Розенблата і Полякова депутатського імунітету, але не дозволила затримання і арешт. 13 липня “бурштиновим нардепам” оголоcили підозри.
У липні Солом’янський райсуд Києва обрав Бориславу Розенблату запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 7 мільйонів гривень. Його також зобов’язали носити електронний браслет, не відлучатися з Києва і Житомира без дозволу слідчого, здати свої паспорти й не спілкуватися з підозрюваними та свідками у справі про бурштин.
19 жовтня детективи НАБУ зняли Розенблата з літака до Німеччини, але потім відпустили, бо він мав право на це.
У жовтні цей запобіжний захід продовжили. Як свідчить е-декларація політика за 2016 рік, у нього є $1,72 млн готівкою.
У липні ж Солом’янський райсуд Києва призначив Полякову заставу в розмірі 304 тисячі гривень, зобов’язав носити електронний браслет і здати закордонний паспорт. Полякову заборонили залишати Київ і Умань без дозволу і спілкуватися з іншими фігурантами кримінального провадження. Оскільки нардеп вперто відмовлявся надівати браслет, заставу вилучили на користь держави, а Полякову призначили нову – в розмірі 608 тис. грн. Він її вніс і зрештою надів браслет.