Верховна Рада відправила Авакова у відставку

Верховна Рада звільнила Арсена Авакова з посади міністра внутрішніх справ, яку він посідав понад 7 років.

Під час засідання парламенту 15 липня відставку Авакова підтримав 291 народний депутат.

Заяву про відставку голова МВС подав сам, але з подачі президента Володимира Зеленського.

Арсен Аваков був призначений міністром внутрішніх справ після Революції гідності 22 лютого 2014 року, коли уряд очолював Арсен Яценюк. Надалі Аваков входив до складу урядів Володимира Гройсмана (2016-2019 роки), Олексія Гончарука (2019-2020 роки) та Дениса Шмигаля (2020-2021 роки).

Фракція “Батьківщина” принципово не голосувала за відставку Авакова. Також не стала голосувати за це фракція “опозиційної платформи – За життя”.

Депутатка від “Голосу” Олександра Устінова під час обговорення сказала, що Аваков має не лише бути звільненим, а й понести кримінальну відповідальність.

Ірина Геращенко з “Європейської солідарності” заявила, що її політична сила вимагає відставки всього “уряду Зеленського” і збирає підписи про це.

Як відомо, до діяльності Авакова є чимало претензій в громадських активістів, учасників війни з Росією. Одна з ключових претензій стосується так званого розкриття справи про вбивство журналіста Павла Шермета.

Нагадаємо: 12 грудня 2019-го в МВС було проведено екстрений брифінг щодо затримання осіб, яких підозрюють начебто у причетності до вбивства журналіста Павла Шеремета. На брифінг прибули президент Володимир Зеленський, генпрокурор Руслан Рябошапка, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Скрін із брифінгу в МВС 12 грудня 2019 року.

Суспільству розповіли, що вбивство журналіста Павла Шеремета розкрито. Затримано групу: лідера гурту Riffmaster, сержанта Сил спеціальних операцій Андрія Антоненка, дитячу лікарку та волонтерку Юлію Кузьменко і медсестру військового батальйону, волонтерку Яну Дугарь. Фігурантів арештували. Антоненко понад два роки провів в ізоляторі.

Сьогодні ми бачимо, чим закінчується це “розкриття”.  30 квітня 2021-го Антоненко сказав журналістам, що суд сьогодні “розглядає мотлох”, а не матеріали кримінального провадження. “На поверхню вилазить брехня… Доказів нашої причетності до злочину немає, і не буде”.

До Шевченківського суду Києва подали цивільний позов до Авакова захисники України, ветерани АТО Інни (“Пума”) і Владислава Грищенко (“Буча”).

Колишні воїни вимагають спростувати брехливу інформацію, поширену під час відомого брифінгу 12 грудня 2019 року.  Серед фігурантів справи назвали також «Пуму» і «Бучу» – відомих учасників АТО, волонтерів. Усіх їх – без судового вироку! – назвали причетними…

Між тим, подружжю Грищенків ніхто підозри щодо вбивства Шеремета не пред’являв. Інна і Владислав опинилися за гратами. «Пума» і «Буча» називають усі обвинувачення абсурдними, сфальшованими. Тим не менш Інна два місяці і 18 днів провела в одиночній камері київського ізолятора тимчасового тримання. Тривалий час був за гратами і Владислав Грищенко. Без судового вироку.

Подружжя Грищенків воювали проти російських окупантів, Інна та Владислав були поранені. На фронті «Буча» спочатку був добровольцем у «Правому Секторі», захищав Донецький аеропорт. Потім воював, як контрактник, у 95-й бригаді Збройних сил України.

Отож у громадянському суспільстві, очевидно, не мають бажання зняти з порядеу денного усі претензії до Авакова.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *