В Українській армії – нові командири. Розповідаємо хто вони

Президент України Володимир Зеленський представив новопризначених командувачів у Збройних Силах України. Нові призначення глава держави провів у рамках своєї робочої поїздки на острові Зміїний, що в Чорному морі.

Указом глави держави призначено на посаду командувача Повітряних Сил ЗСУ — генерал-майора Миколу Олещука. Він випускник Житомирського вищого училища радіоелектроніки протиповітряної оборони, закінчив Харківський військовий університет у 2004 році та Національний університет оборони України у 2010 році.

Пройшов шлях від командира радіотехнічної батареї зенітного ракетного дивізіону (С-300) зенітного ракетного полку до начальника штабу — заступника командувача повітряного командування «Схід» Повітряних Сил.

Нагороджений відзнаками Міністерства оборони України, зокрема медалями «За зразкову службу» та «За зміцнення обороноздатності». З листопада 2014-го генерал-майор Микола Олещук брав участь у проведенні АТО, а потім залучався до сил та засобів операції Об’єднаних Сил на території Донецької та Луганської областей.

Командувачем Десантно-штурмових військ ЗСУ призначено полковника Максима Миргородського. У період з 2014 по 2021 роки офіцер постійно залучався до виконання бойових завдань, перебуваючи на різних посадах: від командира аеромобільно-десантного батальйону і до командира 95-ї окремої десантно-штурмової бригади.

Під час війни на сході України брав участь у боях за Слов’янськ, обороні Донецького аеропорту та боях за Дебальцеве. Легендарний «Майк» — перший учасник російсько-української війни, який став повним лицарем ордена Богдана Хмельницького.

Новий командувач ДШВ закінчив Курси вищого керівного складу стратегічного рівня (L-4,) Національного університету оборони України імені Івана Черняховського у 2020 році.

За погодження Президента України наказом Міністра оборони призначено на посаду командувача оперативного командування «Південь» Сухопутних військ ЗСУ героя України генерал-майора Андрія Ковальчука.

На момент початку АТО полковник Андрій Ковальчук перебував на посаді начальника штабу 80-ї окремої аеромобільної бригади.

У червні-липні 2014 року аеромобільно-десантна рота батальйонної тактичної групи бригади в боях звільняє Лиман, Миколаївку та Слов’янськ. Потім десантники під керівництвом Андрія Ковальчука здійснюють марш у напрямі населеного пункту Щастя з метою допомоги батальйонній тактичній групі наших військ. Згодом підрозділи спільно деблокували Луганський аеропорт, при цьому полковник Андрій Ковальчук був поранений, проте продовжив виконувати завдання.

У серпні 2014 року призначений командиром 80-ї окремої аеромобільної бригади. 19 липня 2014 року за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня, а 10 жовтня 2015 року — орденом Богдана Хмельницького II ступеня.

З березня 2016 року наказом Міністра оборони був призначений на посаду начальника штабу — першого заступника командувача Високомобільних десантних військ ЗСУ.

Звання «Герой України» Андрію Ковальчуку було вручено Президентом України під час параду на Хрещатику з нагоди 25-ї річниці Незалежності України 24 серпня 2016 року.

Як випускник Національного університету оборони імені Івана Черняховського у 2018 році генерал-майор Андрій Ковальчук нагороджений Перехідним мечем королеви Великої Британії Єлизавети II.

Командувачем оперативного командування «Схід» Сухопутних військ ЗСУ призначено генерал-майора Олега Мікаца. У Збройних Силах України з 1992 року. Він випускник Харківського вищого танкового командного училища у 1996 році. Закінчив Національний університет оборони України імені Івана Черняховського у 2018 році.

Під час війни на сході України 93-тя механізована бригада під керівництвом Олега Мікаца брала активну участь в протистоянні проросійським збройним угрупованням та російським військам. 10 липня 2014 року підрозділи бригади у взаємодії з добровольчими батальйонами прийняли бій під Карлівкою, а 24 липня взяли під контроль селища Піски та Первомайське, що дозволило українським військам контролювати дорогу між Донецьком та Дніпропетровськом.

З вересня 2014 року Олег Мікац керував обороною Донецького аеропорту. Окрім безпосередньо оборони аеропорту, бійці 93-ї бригади виконували й інші завдання на передовій: 6 листопада 2014-го бригада разом із бійцями ДУК повернули під контроль України селище Опитне, а 19 листопада брали участь у відбитті в бойовиків важливої висоти поблизу аеропорту.

З березня 2015 року — начальник 169-го навчального центру «Десна». У серпні цього ж року присвоєне військове звання «генерал-майор». Олег Мікац став першим українським генералом, який ніколи не служив в радянській армії.

У березні 2017 року призначений на посаду заступника командувача військ оперативного командування «Захід» Сухопутних військ Збройних Сил України. Нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

Командувачем оперативного командування «Захід» Сухопутних військ ЗСУ призначено полковника Сергія Літвінова. Уродженець Білої Церкви, закінчив Харківський інститут танкових військ у 1999 році.

Пройшов шлях від командира танкового взводу танкової роти окремого танкового батальйону до начальника штабу — заступника командувача оперативного командування «Схід». Офіцер брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України.

Полковник Сергій Літвінов за особистий внесок у зміцнення обороноздатності Української держави, мужність і самовідданість, виявлені під час бойових дій, високий професіоналізм і зразкове виконання службових обов’язків нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Заступником начальника Генерального штабу Збройних Сил України призначено полковника Володимира Коваля.

Кандидат військових наук. Розпочинав офіцерську кар’єру командиром взводу бойового забезпечення. Обіймав різні посади: начальника служби РХБЗ, провідного наукового співробітника науково-дослідного відділу (проблем інженерного забезпечення, РХБЗ та екологічної безпеки) науково-дослідного управління (проблем всебічного забезпечення) Центрального науково-дослідного інституту Збройних Сил України, начальника воєнно-наукового відділу штабу Командування Повітряних Сил Збройних Сил України.

Перед призначенням очолював Воєнно-наукове управління Генерального штабу Збройних Сил України. Брав участь в АТО. Нагороджений відзнаками Міністерства оборони України

Інформаційне агентство «АрміяInform»

Читайте також:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *